Piotr Górski powraca z kolejną częścią cyklu o komisarzu Kruku. „Królowa lalek” już w księgarniach!

JDD
Udostępnij:
7 lipca 2020 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się czwarty tom cyklu Piotra Górskiego o komisarzu Kruku, zatytułowany „Królowa lalek”. Górski po raz kolejny serwuje nam świetny warsztat pisarski i misternie skonstruowaną intrygę kryminalną. Tym razem, oprócz walki z przestępcami, sytuacja wymusi na Kruku i jego partnerze próbę lojalności i każe obu wznieść się ponad osobiste urazy.

Kolejne makabryczne morderstwo w Trójmieście. By rozwikłać sprawę, komisarz Kruk wkracza na coraz bardziej niebezpieczne ścieżki. Towarzyszy mu podkomisarz Paczulski, ale czy w sytuacji zagrożenia życia policjanci będą mogli na siebie liczyć?

Fakty i spekulacje układały się w całość. To była ładnie opowiedziana historia.

Młoda kobieta po kłótni z mężem wychodzi nocą z przyjęcia. Po kilku godzinach zostaje znaleziona martwa przy trójmiejskiej obwodnicy, ze zmasakrowaną połową twarzy. Śledztwo prowadzi dwóch oficerów policji: podkomisarz Damian Paczulski i komisarz Sławomir Kruk. Po szeregu podjętych działań wydaje się, że zagadkę rozwiązano – znaleziono zarówno motyw, jak i sprawcę. Niespodziewanie na jaw zaczynają jednak wychodzić szczegóły, które grono znajomych ofiary oraz przebieg zdarzenia stawiają w nowym świetle. Rozwikłanie sprawy utrudnia fakt, że Kruk i Paczulski toczą ze sobą zimną wojnę. Nie wiedzą, że znajdą się w sytuacji, w której życie jednego będzie zależeć od lojalności drugiego.

DO TEJ PORY NAKŁADEM HARPERCOLLINS UKAZAŁY SIĘ TRZY ŚWIETNIE ODEBRANE PRZEZ CZYTELNIKÓW I RECENZENTÓW TOMY CYKLU O KOMISARZU KRUKU UTORSTWA PIOTRA GÓRSKIEGO

„Kruk”, czyli wciągający i nieprzewidywalny kryminał rozpoczynający cykl o kontrowersyjnym komisarzu z Gdańska, który próbuje rozwikłać zagadkę makabrycznej zbrodni. W trakcie śledztwa naraża się wpływowym ludziom. Czy uda mu się dowieść prawdy?

Pomysłowa, rozbudowana fabuła, barwny język, kontrasty
w zachowaniach i emocjach bohaterów, popełniane przez nich błędy – zawodowe i życiowe, oddające charakter postaci ostre, a niekiedy zabawne dialogi – stanowią o sile powieści Piotra Górskiego. „Kruk” to dobrze napisany kryminał, a jeśli ktoś lubi samodzielnie typować sprawcę zbrodni w trakcie lektury, nie będzie zawiedziony – autor skutecznie mnoży mylne tropy wyprowadzając czytelnika na manowce.

– Magazyn Dobre Książki o „Kruku”

Świetna książka. Pomysłowo skonstruowana fabuła, ciekawe postacie, zaskakujące zakończenie, polskie realia. Choć nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione, książkę czyta się naprawdę znakomicie. Kruk nie jest supermanem, polskim Rambo czy innym Columbo. Jest normalnym facetem, który pracuje w policji. Miewa chandry, napady złości, popełnia błędy. Ale się nie poddaje. Krok po kroku podąża za kolejnymi tropami. Fajny gość. Nie wiem, czy Górski planuje dalsze tomy, ale jeśli tak, to na pewno je przeczytam.
– Czytelnik na lubimyczytac.pl

„Gorszy” – intrygujący, dobrze napisany i nieprzewidywalny kryminał, z bohaterem, którego wraz z jego mocnymi stronami i słabościami, po prostu daje się lubić.

Dynamiczna akcja, jeszcze lepiej zarysowane postacie i ciekawe rozwinięcie intrygi zapoczątkowanej w „Kruku” plasują „Gorszego” w gronie najlepiej dopracowanych polskich kryminałów wydanych w ostatnich miesiącach.
– Magazyn Dobre Książki o „Gorszym”

Świetnie rozbudowana siatka powiązań, co sprawia, że lektura jest wciągająca i intrygująca. Kruk jakiś bardziej rasowy. W ogóle pan Górski umie stworzyć prawdziwe postaci, wyraziste, każda jest mieszanką dobra i zła. Można ich lubić bądź nie, ale żadna nie jest nijaka.
– Urszula Sergiel, lubimyczytac.pl

„Krewni” to trzecie spotkanie z błyskotliwym komisarzem Krukiem z Trójmiasta. Kruk będzie stąpać po coraz cieńszym lodzie, próbując rozwikłać sieć niebezpiecznych zależności między ludźmi, którym, jak nakazuje rozsądek, lepiej schodzić z drogi.

Ta historia ma wszystko, co sprawdza się w dobrej powieści kryminalnej – zawikłaną zagadkę, dynamiczną akcję, trzymającą w napięciu fabułę i pełnokrwistych bohaterów. Inteligentny i szorstki w obejściu, preferujący niekonwencjonalne metody śledcze Kruk, tajemniczy mecenas Kant, zakręceni bracia Konieczny, tolerujący trudny charakter Kruka naczelnik Zych oraz kilkunastu bohaterów drugoplanowych przyciągają uwagę czytelnika od samego początku.
[…] Dzięki realizmowi opisów myśli i wahań postacie Górskiego nabierają życia, nie pozostawiając czytelnika obojętnym wobec nich – może ich polubić lub nie, ale pozostaną z nim na dłużej.

– Magazyn Dobre Książki o „Krewnych”

Ta książka jest rewelacyjna. Trzecia część jest brudna, mroczna i nie ma w niej żadnych skrótów i głupot. Takie kryminały powinny być przykładem dla innych autorów, którzy psują zakończenia. Brawa dla Pana Górskiego.
– Łukasz ES, lubimyczytac.pl

PIOTR GÓRSKI urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Supérieure de Commerce de Rouen. Publikował świetne opowiadania w „Nowej Fantastyce" i „Feniksie„ (m.in. „Horda”, „Melomani”, „Martwa ziemia”, „Złość bogów”), niektóre z nich ukazały się w antologiach. W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana Kruk, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku. Królowa lalek stanowi – po Gorszym i Krewnych – czwartą część tego cyklu.

Górski pisze inteligentnie i z poczuciem humoru, fabuła powieści trzyma w napięciu, a autor do samego końca zwodzi czytelnika mylnymi tropami. […]
Piotr Górski dysponuje sprawnym warsztatem pisarskim, w efekcie czego jego powieści to interesujące, mocne kryminały, których atutem są nietuzinkowi bohaterowie, wyraziste dialogi, szybkie zwroty akcji i zawiła fabuła, głęboko wciągająca czytelnika i dająca mu dużą satysfakcję z lektury.

– Robert Wiśniewski, DobreKsiązkiMag.pl

Więcej na: www.harpercollins.pl/ksiazka,4885,krolowa-lalek.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Z GWIAZDAMI- zapowiedź

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska