Piłkarze Śląska Wrocław zakończyli czeskie zgrupowanie

Paweł Kucharski
Na zakończenie pięciodniowego zgrupowania w Czechach piłkarze Śląska Wrocław pokonali w towarzyskim meczu rozegranym w Nymburku Bohemians Praga 2:0. Rywale WKS-u, popularne Kangury, to aktualnie 13. drużyna ekstraklasy naszych południowych sąsiadów.

Obie bramki dla zespołu trenera Oresta Lenczyka padły w drugiej połowie. W 54 min, po podaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili, głową strzelał Łukasz Gikiewicz, bramkarz prażan sparował piłkę, ale wobec dobitki Piotra Celebana był bez szans. Drugi gol to samobójcze trafienie Martina Cseha, który po zagraniu Gikiewicza wpakował piłkę do własnej bramki.

Największą niespodzianką w składzie wrocławian było wystawienie na prawej stronie obrony Marka Gancarczyka, nominalnego pomocnika. W drugiej połowie na boisku pojawił się Dawid Abramowicz, gracz zespołu Młodej Ekstraklasy, którego trener Lenczyk włączył do seniorskiej kadry.
Piłkarze Śląska w Czechach przebywali od poniedziałku. Zakwaterowani byli w ośrodku w Nymburku, gdzie szlifowali formę przed kolejnymi meczami ekstraklasy.

Tuż po piątkowym sparingu i wspólnym obiedzie ekipa Śląska wyruszyła w drogę do Wrocławia. W niedzielę piłkarze będą gośćmi Dnia Otwartego na stadionie na Pilczycach.

Bohemians Praga - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki: Celeban 54, Cseh 78 - sam. Sędziował: Jaroslav Bilek (Jablonec) Widzów: 80
Bohemians: Snozik (64 Havranek) - Lukas, Jindrisek (46 Hauer), Csech - Stohanzl, Drzik (46 Kraus), Trubila, Kaufman (46 Bartek), Moravec (46 D. Nespor), M. Nespor, Ibragimov (61 Moravec).
Śląsk: Kaczmarek - Spahić, Fojut (46 Wołczek), Celeban (61 Abramowicz), Gancarczyk - Madej (65 Kaźmierczak), Sztylka, SzewczukI (46 Ulatowski) - Ćwielong (46 Diaz), Gikiewicz.