Piłka ręczna: Zagłębie Lubin - Powen Zabrze 27:31

Paweł Pluta
Paweł Adamczak i jego koledzy z Zagłębia ulegli zabrzanom
Paweł Adamczak i jego koledzy z Zagłębia ulegli zabrzanom fot. piotr krzyżanowski
Ósmej w tym sezonie porażki doznali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Tym boleśniejszej, że we własnej hali, a na dodatek z beniaminkiem PGNiG Superligi Powenem Zabrze. Podopieczni Jacka Będzikowskiego ulegli zabrzanom już po raz drugi w tym sezonie. Na inaugurację sezonu polegli w Zabrzu 20:22, a na rozpoczęcie rundy rewanżowej ulegli w Lubinie 27:31.

Początek tego meczu należał do zabrzan, którzy wygrywali 3:1, jednak po niecałym kwadransie Zagłębie prowadziło 9:6 i wydawało się, że gra lubinian wróciła na właściwy tor. Nic z tego. Od 23 minuty, kiedy było jeszcze 11:10 dla gospodarzy, na parkiecie istniała już tylko ekipa Powenu, która zdobyła sześć bramek z rzędu. Na początku drugiej połowy Zagłębie odrobiło straty i mecz stał się bardzo wyrównany. Wydawało się, że losy zwycięstwa rozstrzygną się w ostatnich minutach. Niestety, wcześniej goście osiągnęli trzybramkową przewagę, a w ostatnich dwóch minutach dobili lubinian kolejnymi dwoma trafieniami.

Na tarczy wrócili z Kwidzyna szczypiorniści Chrobrego Głogów. Ich obecny szkoleniowiec - Zbigniew Markuszewski - w poprzednim sezonie pracował z MMTS-em. Początek spotkania wskazywał, że trener Chrobrego dobrze rozpracował byłych podopiecznych, bo głogo-wianie po 10 min wygrywali 6:3. Jednak im dalej w las, tym bardziej rozkręcali się kwidzynia-nie. Początek drugiej połowy zawodnicy Chrobrego przespali i gospodarze powiększyli przewagę do sześciu trafień (18:12).

Zagłębie Lubin - Powen Zabrze 27:31 (12:17)
Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski, Stankiewicz 2, Gumiński 5, Rosiek, Kużdeba 2, Paweł Adamczak 1, Kozłowski 3, Szymyślik 6, Piotr Adamczak 6, Migała 2.
Powen: Kicki, Ner - Mogielnicki 1, Niedośpiał 3, Lasoń 5, Stodtko 6, Marhun 2, Mokrzki 3, Bushkov 5, Kulak 1, Kowalski, Kandora 2, Hojnik, Nat 3.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28:21 (14:12)
MMTS: Suchowicz - Krieger, Orzechowski 4, Peret 4, Sadowski, Adamuszek, Rosiak 1, Rombel, Seroka 2, Łangowski 4, Daszek 3, Waszkiewicz 5, Kostrzewa 5.
Chrobry: Stachera, Zapora, Kapela - Piętak 2, Różański 2, Bednarek 1, Żak 3, Świtała 3, Mochocki, Kuta 2, Płaczek 4, Olęcki, Ścigaj 4.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 12. kolejki: Vive Targi Kielce - Siódemka Miedź Legnica 42:14 (18:9), Tauron Stal Mielec - Azoty Puławy 22:20 (12:9), Warmia Olsztyn - Orlen Wisła Płock 24:23 (10:13) - wszystkie mecze awansem. Nielba Wągrowiec - Jurand Ciechanów 29:23 (18:10).

1. Vive Targi Kielce 12 24 453-298
2. Orlen Wisła Płock 12 19 364-306
3. Tauron Stal Mielec 12 15 344-336
4. Azoty Puławy 12 14 301-301
5. MMTS Kwidzyn 12 14 315-307
6. Chrobry Głogów 12 13 315-329
7. Nielba Wągrowiec 12 12 328-348
8. Powen Zabrze 12 8 297-311