Piłka ręczna: Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 37:30 [WYNIKI]

jp
Wojciech Gumiński i jego koledzy z Zagłębia wygrali drugi mecz z rzędu
Wojciech Gumiński i jego koledzy z Zagłębia wygrali drugi mecz z rzędu zaglebie.lubin.pl
Piłkarze ręczni KGHM Zagłębia Lubin pokonali na własnym parkiecie drużynę MMTS Kwidzyn 37:30 (18:15) w 10. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn. Chrobry Głogów przegrał w Kielcach z Vive 32:41. W I lidze Siódemka Miedź Legnica wygrała z beniaminkiem AZS-em Lublin 39:25, a piłkarze ŚKPR Świdnica dostali lekcję w Grodkowie od UKS-u Olimp - 19:28. Śląsk Wrocław gra w niedzielę u siebie z SPR Tarnów (godz. 15).

Festiwal strzeleckich popisów zafundowali kibicom w hali Szkoły Podstawowej Nr 14 w Lubinie szczypiorniści Zagłębia oraz MMTS-u Kwidzyn. Wyświechtany w świecie sportowym slogan mówi, że trzeba narzucić rywalowi swój styl gry i to koniecznie od pierwszych minut. I tak zrobili. Szczypiorniści z Lubina forsowali kwidzynian od początku. Intensywnie. Przez dziewięć minut wpadło aż czternaście bramek (7:7).

Wyrównany pojedynek trwał tylko kwadrans. W 15. minucie około pięciuset osobowej widowni zaprezentował się Alen Kulenović. Bośniacki rozgrywający debiutował w miedziowej drużynie. Pokazać się z dobrej strony to dewiza, która przyświeca każdemu "nowemu". Chwilę po wejściu Kulenović pokonał bramkarza z Kwidzyna. Zagłębie do przerwy prowadziło 18:15.

W drugiej połowie dostępu do bramki Miedziowych dobrze strzegł Bartosz Dudek. Pokaźnych gabarytów bramkarz wybronił kilka groźnych strzałów. Wynik meczu przesądzony był po 45 minutach, gdy podopieczni trenera Jerzego Szafrańca prowadzili 28:18. W końcówce jeszcze trochę przyspieszyli i skończyło się pewnym zwycięstwem 37:30.

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 37:30 (18:15)

Zagłębie: Dudek, Kubiszewski, Małecki – Stankiewicz 8, Gumiński 4, Michałów 3, Rosiek 4, Przysiek 5, Kużdeba, Szymyślik 2, Paluch 2, Bartczak 5, Wolski, Starzyński 2, Kulenović 2.

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Jędrzejewski 1, Genda 2, Peret 2, Sadowski 8, Klinger 2, Szczepański 1, Rosiak 1, Nogowski 3, Seroka, Łangowski 1, Daszek 9.

Vive Targi Kielce - SPR Chrobry Głogów 41:32 (23:13)

Vive: Szmal, Losert - Grabarczyk, Jurecki 1, Tkaczyk 3, Olafsson 4, Chrapkowski 1, Aquinagalde 2, Bielecki 8, Jachlewski 1, Strlek 3, Lijewski 4, Buntić 1, Musa 7, Zorman 1, Cupić 6.

Chrobry: Stachera, Świrkula - Jankowski 4, Bednarek 3, Witkowski 2, Płócienniczak 1, Świtała 3, Mochocki 3, Gromyko 9, Łucak, Biegaj 1, Kubała, Świątek 4, Gregor 2.