Piłka ręczna: Zagłębie i Miedź na plus

Paweł Pluta
Bartłomiej Tomczak zdobył dla Zagłębia aż 11 bramek
Bartłomiej Tomczak zdobył dla Zagłębia aż 11 bramek Piotr Krzyżanowski
Derbowy pojedynek w Lubinie między Zagłębiem a Chrobrym był bardzo zacięty. Zawodnicy obu drużyn aż 42 minuty spędzili na ławce kar. I choć większość tego czasu, bo aż 28 minut, dotyczyła zawodników Zagłębia, to gospodarze mogli się cieszyć z efektownego zwycięstwa 40:31.

Dokładnie taki sam wynik mieliśmy tydzień wcześniej, kiedy lubinianie przegrali w Kielcach z Vive. Tam pokazali bardzo dobrą grę do 45 minuty. Teraz grali tak niemal cały mecz. W Kielcach z podziwem patrzono na wyczyny lewoskrzydłowego Zagłębia Bartłomieja Tomczaka. Nie inaczej było w Lubinie. Znów był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu (11 bramek).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w grze obu zespołów górę wzięły emocje, stąd sporo błędów. Na przerwę gospodarze schodzili, prowadząc różnicą dwóch bramek. - O naszym końcowym sukcesie zadecydował początek drugiej połowy, kiedy zdobyliśmy cztery bramki z rzędu i potem kontrolowaliśmy już przebieg wydarzeń. Chcę pochwalić zespół za szybką i bardzo ofensywną grę - podsumował Jerzy Szafraniec, trener Zagłębia.

- Przegraliśmy za wysoko, bo wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. W kluczowym momencie nie wykorzystaliśmy stuprocentowych sytuacji i to Zagłębie wyszło na prowadzenie. W drugiej połowie zabrakło chłopakom koncentracji, no i zagraliśmy słabo w obronie - mówił z kolei Tadeusz Jednoróg, szkoleniowiec Chrobrego.

Cenne dwa punkty wywalczyli szczypiorniści Refleksu Miedzi Legnica, którzy pokonali na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 29:25. Rewelacyjnie między słupkami bramki legniczan spisał się Artur Banisz. Charakterem wykazał się cały zespół Edwarda Strząbały, który, choć w drugiej połowie spędził na ławce kar aż 20 minut, nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Nielba Wągrowiec - Reflex Miedź Legnica 25:29 (11:15)
Miedź: Kryński, Banisz - Fabiszewski 3, Szabat 1, Skrabania 4, Brygier 6, Garbacz 6, Swat 1, Piwko 2, Buchwald 1, Boneczko 3, Paluch 2.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 40:31 (18:16)
Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski, Stankiewicz 5, Rosiek 1, Tomczak 11, Adamczak Paweł 4, Fabiszewski 2, Szymyślik 3, Pułka 2, Adamczak Piotr 1, Obrusiewicz 6, Migała 2, Kozłowski 3.
Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 4, Rożański 7, Bednarek 2, Mochocki 7, Żak, Świtała 1, Łucak, Frąszczak, Płaczek 1, Olęcki 1, Wysokiński 5, Ścigaj 3.

PGNiG Superliga mężczyzn
Inne wyniki 2. kolejki: Vive Targi Kielce - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 41:22 (23:9), AZS AWF Gorzów Wlkp. - MMTS Kwidzyn 27:30 (14:17), Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 30:28 (13:12), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Azoty Puławy 29:28 (15:13)

1. Vive Targi Kielce 2 4 81-53
2. Orlen Wisła Płock 2 4 60-55
3. MMTS Kwidzyn 2 4 55-51
4. Stal Mielec 2 2 63-55
5. AZS AWF Gorzów 2 2 59-57
6. Zagłębie Lubin 2 2 71-71
7. Piotrkowianin 2 2 53-53
8. Reflex Miedź Legnica 2 2 56-57