Piłka ręczna: Trudne zwycięstwo pań z Lubina

Paweł Pluta
Joanna Obrusiewicz rzuciła ważne bramki dla Zagłębia
Joanna Obrusiewicz rzuciła ważne bramki dla Zagłębia Fot. Piotr Krzyżanowski
Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin musiały się sporo namęczyć, by zdobyć planowe dwa punkty w starciu ze Zgodą Ruda Śląska. Rywalki dzielnie stawiały czoło, więc kibice obserwowali bardzo wyrównane spotkanie.

Lubinianki myślały już chyba o środowym (hala SP nr 14, godz. 19) starciu z mistrzyniami Polski - SPR-em Lublin. Jeszcze na 9 minut przed końcem był remis 24:24. Wtedy jednak podopieczne Bożeny Karkut poprawiły grę w obronie. W bramce pojawiła się Monika Maliczkiewicz i wybroniła kilka piłek. Szybkie kontry i skuteczne rzutu Joanny Obrusiewicz przyniosły efekt w postaci zwycięstwa różnicą pięciu bramek.

Wspomniany już zespół SPR też myślał chyba o środowej wizycie w Lubinie, bo w spotkaniu z KPR-em Jelenia Góra popełniał mnóstwo błędów. Skazane na pożarcie jeleniogórzanki stawiły dzielny opór mistrzyniom Polski. Mylił się ten, kto sądził, że jest już po meczu, gdy w 36 min lublinianki wygrywały 26:17. Zespół KPR-u zaczął gonić rywalki i na 5 minut przed końcem przegrywał tylko jedną bramką (32:33). W końcówce doświadczone mistrzynie Polski przypieczętowały swoje zwycięstwo. W zespole Małgorzaty Jędrzejczak na słowa uznania zasłużyły Martyna Kozłowska w bramce , Małgorzata Buklarewicz (zdobyła 9 bramek), Agnieszka Kocela oraz Joanna Załoga.

Wysokiej porażki ze Startem Elbląg doznały na własnym parkiecie szczypiornistki AZS AWF Sport Concept Wrocław. Na usprawiedliwienie dodajmy, że w zespole Marka Karpińskiego zabrakło kontuzjowanej Grażyny Pietras, która stanowi ważne ogniwo akademiczek. Co prawda, zawodniczka pojawiła się na ławce rezerwowych, ale trener wolał ją oszczędzać na derbowe spotkanie z KPR-em w Jeleniej Górze. W bramce AZS AWF nie mogła też zagrać Anna Boczkowska, która ma zapalenie oskrzeli. Tylko w pierwszych minutach spotkanie było wyrównane, potem rosła przewaga elblążanek. Wrocławianki popełniały proste błędy, a rywalki punktowały z kontrataków.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 32:27 (16:13)
Zagłębie: Ćwirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Piekarz, Lisowska 1, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 6, Paluch 3, Jelić 2, Bader 7, Jochymek, Pielesz 1, Byzdra 7.
AZS AWF Sport Concept Wrocław - Start Elbląg 19:32 (7:16)
AZS AWF: Olejnik, Słota - Żakowska 6, Antoszewska 4, Rupp 3, Wiertelak 2, Olfans 2, Wynnyk 1, Szymczakowska 1, Wojt, Perek, Łukasik, Król.

SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 39:34 (21:15)
KPR: Szalek, Krajewska, Kozłowska - Bułak 1, Dąbrowska 4, Kocela 8, Buklarewicz 9, Załoga 7, Konsur 4, Muras 1, Rykaczewska.

PGNiG Superliga kobiet
Inne wyniki 4. kolejki: AZS Politechnika Koszalińska - Latocha Sambor Tczew 31:21 (18:12), KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 23:41 (12:20), Ruch Chorzów - Piotrcovia 16:32 (10:15).

12. KPR Jelenia Góra 4 0 107-151
Zaległy mecz 3. kolejki: Zagłębie Lubin - SPR Lublin (środa 6.10, godz. 19)

W następnej kolejce (9-10.10): Zagłębie - Sambor (sobota, g. 19), KPR Jelenia Góra - AZS AWF Wrocław (sobota, g. 17), Łączpol - Politechnika, Piotrcovia - KSS Kielce, Start - Ruch, Zgoda - SPR.