Piłka ręczna: Szczypiornistki Zagłębia w kolejner rundzie PZP

Paweł Pluta
Wspierane dopingiem swoich kibiców piłkarki ręczne KGHM Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z mistrzem Czech Britterm Veseli nad Morawą 24:25, w rewanżowym meczu trzeciej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Jednak w pierwszym meczu lubinianki wygrały 29:18 i to one awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

Lubinianki jechały do Czech ze sporą zaliczką jedenastu bramek. Przed rewanżem miedziowe zapowiadały, że udadzą się na parkiet mistrzyń Czech po zwycięstwo i nie będą tylko bronić zaliczki z pierwszego meczu. Po pierwszej połowie wydawało się, że ta sztuka im się uda, ale w końcówce gospodynie zdołały odrobić straty i wygrać mecz. Niepokoi tylko kontuzja Kai Załęcznej, która w 12 minucie opuściła parkiet po uderzeniu w oko.

Losowanie 1/8 finału PZP odbędzie się we wtorek w Wiedniu.