Piłka ręczna: Strzelecki popis Marty Dąbrowskiej

Paweł Pluta, Grzegorz Bereziuk
Liderujące w tabeli szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębie Lubin prowadziły już 17:11 w drugiej połowie meczu z Piotrcovią w Piotrkowie Tryb. Mimo to gospodynie zaczęły pościg i na sześć minut przed końcem był remis po 19. Na szczęście lubinianki zachowały zimną krew i wywiozły z trudnego terenu ważne dwa punkty.

Zważywszy na miejsce w tabeli, wiadomo było, jaki ciężar gatunkowy miał pojedynek KPR Jelenia Góra z KSS Kielce. Obie drużyny postawiły na atak, jakby zapominając o obronie, i już do przerwy było 19:18 dla jeleniogórzanek. Po 40 min KPR wygrywał 26:22, a gdy w 54 min było 33:30, jeleniogórzanki zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo i nie potrafiły zamienić na kolejne gole znakomitych okazji. Przyjezdne wróciły do gry i w 56 min przegrywały tylko 32:33. Po nerwowej końcówce dwa punkty zainkasował KPR.

- Chyba miałam dzień konia. W ekstraklasie po raz pierwszy zdobyłam tyle bramek - powiedziała Marta Dąbrowska, autorka 14 goli dla KPR. Taka sztuka jak jeleniogórzankom nie udała się zawodniczkom AZS AWF Sport Concept Wrocław. W meczu z Ruchem Chorzów akademiczki nadawały ton grze do przerwy, kiedy to wygrywały 13:9. Jednak w 24 min to już chorzowianki wygrywały 14:13 i do końca utrzymały przewagę.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:21 (7:11)
Zagłębie: Czarna, Cwirko, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Ciepłowska, Lisowska, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 4, Paluch 4, Jelić, Bader 5, Jochymek, Pielesz, Byzdra 3.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:32 (19:18)
KPR: Kozłowska, Szalek - Dąbrowska 14, Załoga 7, Buklarewicz 5, Kocela 5, Fursewicz 2, Konsur 1, Muras, Kubicka.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Ruch Chorzów 19:22 (13:9)
AZS AWF: Słota, Boczkowska - Wojt, Perek, Żakowska, Szymczakowska, Olfans, Pietras, Wiertelak, Łukasik, Dęga, Król, Wynnyk.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 7. kolejki: AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 26:22 (13:10), Latocha Sambor Tczew - SPR Lublin 24:33 (8:18). Awansem: Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 25:25 (17:13).
12. Sambor Tczew 7 0 156-233

W następnej kolejce (6-7.11): KGHM Metraco Zagłębie - Start Elbląg, KSS Kielce - AZS AWF Wrocław, AZS Politechnika - KPR Jelenia Góra, SPR Lublin - Ruch, Zgoda - Piotrcovia, Sambor Teczew - Łączpol Gdynia.