Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: Śląsk - AZS Przemyśl 32:26

Jakub Pęczkowicz
14.09.2013 wroclaw..pilka reczna slask wroclaw - czuwaj przemysl..fot. janusz wojtowicz / polskapresse..gazeta wroclawska Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse
Szczypiorniści Śląska Wrocław pewnie pokonali Czuwaj Przemyśl 32-26 (16:10) w inauguracyjnym meczu I ligi.

Mecz w hali wrocławskiej AWF od początku rozgrywany był w szybkim tempie. Nie brakowało woli walki i agresywnych zagrań. Pierwszą bramkę zdobyła ekipa gości. Rzut karny pewnie wykonał Jakub Wańkowski. Śląsk składnie konstruował akcje i po chwili był już remis. W początkowych minutach gra była dość wyrównana, a piłka wpadała kolejno do jednej i do drugiej bramki.

Niewielkie prowadzenie objęli gospodarze po około 20 minutach gry. Drużyna z Przemyśla miała problem z przeprowadzaniem ataków pozycyjnych. Robili to dość wolno i nie dokładnie. Podopieczni Aleksanda Malinowskiego zaczęli to wykorzystywać i powoli budować swoją przewagę. Na tablicy widniało 12:9. Mało było indywidualnych akcji z obu stron. Na wyróżnienie zasługuje natomiast Marcin Schodowski, bramkarz Śląska, który kilka razy świetnie wybronił strzały na własną bramkę.

Jako pierwszy o czas poprosił trener Czuwaju, Przemysław Korobczak. Jego uwagi nie wiele zmieniły, bo po powrocie na parkiet przemyślanie nadal grali jakby bez pomysłu. Ich gra była czytelna dla zawodników Śląska, którzy często przejmowali piłkę i pędzili z nią na bramkę. W pierwszej połowie bardzo skuteczny był Łukasz Nowak. Grający przed sezonem właśnie w Czuwaju Przemyśl zawodnik zdobył dla Wojskowych pięć bramek i odnotował kilka asyst. Jego drużyna na przerwę schodziła z zaskakującym prowadzeniem 16:10. Zaskakującym o tyle, że przyjezdni to spadkowicz z PGNiG Superligi, i to oni byli faworytem tego spotkania.

Po zmianie stron natarcie WKS-u trwało dalej. Szybko na skrzydłach biegał Andrzej Kryński. Sprowadzony tego lata z Siódemki Miedzi Legnica 24-latek był jednym z aktywniejszych graczy w drugiej połowie. Obie strony popełniały proste błędy, ale to wrocławianie powiększali przewagę punktową. W 43. minucie prowadzili już 25:15. Goście nie tracili mobilizacji i konsekwentie szukali swoich okazji. Wypracowywali je dość mozolnie bo obrona Śląska była tego dnia naprawdę szczelna. Akcje ofensywne dobrze przerywał Kamil Herudziński. Wyśmienity debiut w barwach Ślaska Wrocław zaliczył Arkadiusz Miszka. Prawy rozgrywający w całym meczu zdobył 7 bramek. Końcówka to spokojny finisz gospodarzy. Czuwaj na pięć minut przed końcem zdołał trochę zredukować róźnicę punktową. Ostatecznie przegrał 32:26.

- Jestem zadowolony z występu swoich zawodników. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i bardzo chcieliśmy dziś wygrać. Ciesze się, że pierwszy mecz był z Czuwajem bo to mocna ekipa a nam udało się z nimi wygrać – powiedział po meczu trener Śląska Aleksander Malinowski.

Śląsk Wrocław - AZS Czuwaj Przemyśl 32:26 (16:10)

Śląsk: Schodowski, Krupa 2, Kryński 3, Płonka 3, Ścigaj 3, Baran 2, Koprowski 2, Jarowicz 2, Miszka 7, Nowak 6, Wróblewski 2, Herudziński, Philippe.
Trener: Aleksander Malinowski

Czuwaj: Sar, Sikora 2, Misiewicz 3, Kostka 1, Wańkowicz 1, Dejnaka 1, Stołowski 2, Żak 5, Kroczek 6, Kubisztal 5, Szczepaniec, Kalinowski, Jarosz
Trener: Przemysław Korobczak.

Sędziowie: Niedbała Ł., Szwedo J.