Piłka ręczna: Remis Zagłębia, porażka Chrobrego

Paweł PlutaZaktualizowano
Chrobry uległ w Głogowie Orlenowi Wiśle 24:26 i będzie walczył o miejsca 5-8. Grające o utrzymanie Zagłębie Lubin zremisowało z Warmią Olsztyn 27:27.

Kiedy w 43 minucie Maciej Ścigaj pokonał Marcina Wicharego i Chrobry prowadził z Orlenem Wisłą 20:16, wydawało się, że w Głogowie możemy być świadkami sensacji w drugim meczu ćwierćfinałowym play-off. Niestety, ostatni kwadrans meczu należał już do mistrzów Polski, którzy wygrali ostatnie 15 mi-nut 10:4. Szkoda, bo naprawdę głogowianie dzielnie walczyli i przez 3/4 meczu dotrzymywali kroku Nafciarzom. W końcówce o zwycięstwie gości zadecydowała świetna postawa Wichare-go, Kamila Syprzaka i Michała Kubisztala.
Teraz Chrobremu pozostaje walka o miejsca 5-8 z Powenem Zabrze, a Orlen Wisła zagra w półfinale.
Bardzo nerwowo było w Lu-binie, bo zarówno Zagłębie, jak i Warmia Olsztyn potrzebują punktów jak ryba wody. W pierwszej połowie goście wygrywali 6:3 i na przerwę także schodzili z trzybramkową zaliczką. W 48 minucie znów był remis 20:20, ale na trzy minuty przed końcem Warmia wyszła na prowadzenie 26:24. Jednak lubinianie znów doprowadzili do remisu. W ostatniej minucie oba zespoły znów zdobyły po jednej bramce i było 27:27. Kilka sekund przed końcem pił-kę miało Zagłębie, ale bramki nie udało się już zdobyć i oba zespoły podzieliły się punktami. Już we wtorek następna kolejka i znów mecz o życie.