Piłka ręczna: Mistrz nie zwalnia. Dzielny KPR osłabł

Paweł Pluta
KPR (z prawej J. Załoga), póki miał siłę, dzielnie walczył
KPR (z prawej J. Załoga), póki miał siłę, dzielnie walczył fot. grzegorz bereziuk
Nieco w cieniu mistrzostw Europy szczypiornistów o ligowe punkty walczą piłkarki ręczne PGNiG Superligi.

Przez długi czas mieliśmy nadzieję na sensację w Jeleniej Górze, gdzie miejscowy KPR długo prowadził z kandydatem do medalu Vistalem Łączpolem Gdynia. Jeleniogórzanki, uskrzydlone ostatnim wyjazdowym zwycięstwem z AZS AWF Gardinią Wrocław, grały z Łączpolem bardzo konsekwentnie w obronie. A że atak też nie zawodził, to tuż po przerwie KPR prowadził 20:16. Dopiero nieco na kwadrans przed końcem doświadczone gdynianki doprowadziły do remisu, a potem w ciągu kilku minut wywalczyły kilkubramkową przewagę, odnosząc zwycięstwo.

Choć trener mistrzyń Polski Bożena Karkut często przestrzega przed pojedynkami z Piotrcovią, to wczoraj KGHM Metraco Zagłębie Lubin nie miało problemów z piotrkowiankami. Co prawda, z wyniku 5:0 w 10 minucie zrobiło się tylko 11:8 w 25, jednak ani przez moment wygrana lubinianek nie podlegała dyskusji.

Szesnastej porażki z rzędu doznał Finepharm Polkowice, który uległ w Chorzowie z Ruchem 21:26. Uwaga! Była to najmniejsza ligowa przegrana Finepharmu w tym sezonie.
Dziś (godz. 20, Polsat Sport) w Kielcach z KSS-em o tzw. cztery punkty będzie walczył AZS AWF Gardinia Wrocław.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:35 (18:16)
KPR: Szalek, Kozłowska - Załoga 8, Dąbrowska 6, Odrowska 5, Buklarewicz 3, Fursewicz 2, Galińska 1, Marceluk 1, Uzar, Kubicka, Popielarz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 32:22 (13:9)
Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 6, Piekarz, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 8, Migała 5, Jelić 2, Orzeszka 1, Bader, Jochymek 1.

Ruch Chorzów - Finepharm Polkowice 26:21 (15:7)
Finepharm: Baranowska, Demiańczuk - Pawliszak 8, Skoczyńska 4, Hof-mańska, Konarzewska 5, Weselak 3, Kalinowska, Jędrusik 1.