Piłka ręczna mężczyzn: Remis Chrobrego, Miedziowi polegli

Paweł Witkowski
Z Powenem świetnie zawody rozegrał Michał Bednarek
Z Powenem świetnie zawody rozegrał Michał Bednarek fot. piotr krzyżanowski
Wciąż oddala się pierwsza piątka PGNiG Superligi od Chrobrego Głogów. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zremisowali przed własną publicznością 29:29 z Powenem Zabrze, który traci do Dolnoślązaków punkt.

Opiekun Chrobrego po meczu stwierdził, że jego zespół nie zasłużył na remis, bo po prostu zagrał źle. A jeśli tak samo zaprezentuje się w następnej kolejce w Legnicy, to poniesie porażkę.

Najsłabiej głogowianie spisywali się w pierwszych minutach. Przyjezdni szybko uzyskali 4-bramkową przewagę. Zniwelowana została tuż przed przerwą. W drugiej połowie już żaden zespół nie potrafił uciec rywalowi na więcej niż dwa gole.
W 18. kolejce fatalnie zaprezentowało się Zagłębie. Miedziowi przegrali na wyjeździe z czerwoną latarnią rozgrywek - Warmią 22:26. Dzięki dwóm punktom olszynianie wciąż myślą o fazie play-off. Z kolei coraz mniej myślą o niej lubinianie, którzy zaliczyli już trzecią porażkę z rzędu. W przyszłej kolejce znów czeka ich pojedynek z sąsiadem w tabeli. Podopieczni Jacka Będzikowskiego podejmą u siebie Juranda Ciechanów.

Chrobry Głogów - NMC Powen Zabrze 29:29 (17:18)
Chrobry: Zapora, Stachera, Kapela - Piętak 4, Różański, Bednarek 8, Świtała 4, Mochocki 5, Kuta 3, Łucak, Frąszczak, Płaczek 1, Olęcki, Wysokiński 1, Czekałowski, Świątek 3.
Powen: Ner, Banisz, Kicki - Niedośpiał 6, Lasoń 2, Stodtko 5, Marhun 3, Mokrzki 4, Bushkov 3, Kryszeń, Kowalski 1, Kandora, Hojnik, Nat 4, Garbacz 1.

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - Zagłębie Lubin 26:22 (14:9)
Warmia: Kotliński, Sokołowski - Ćwikliński 1, Jankowski 4, Gujski 6, Zyśk 1, Wuszter 4, Garbacewicz 3, Bartczak 5, Szymkowiak, Rumniak 1, Krawczyk, Malewski 1.
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Gumiński 3, Kużebda 1, Fabiszewski 1, Piotr Adamczak 4, Paweł Adamczak, Szymyślik 5, Stankiewicz 2, Migała 4, Rosiek 2, Paluch.

PGNiG Superliga
Pozostałe mecze 18. kolejki: MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 36:28 (19:13). Środa: Orlen Wisła Płock - Siódemka Miedź Legnica. Awansem: Azoty Puławy - Nielba Wągrowiec 32:28 (16:10), Jurand Ciechanów - Vive Targi Kielce 25:33 (13:19).

1. Vive Targi Kielce 18 36 677-442
2. Orlen Wisła Płock 17 28 507-430
3. MMTS Kwidzyn 18 22 497-479
4. Tauron Stal Mielec 18 21 527-521
5. Azoty Puławy 18 20 474-459
6. Chrobry Głogów 18 16 474-507
7. NMC Powen Zabrze 18 15 464-473
8. Nielba Wągrowiec 18 13 496-550