Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: Kolejna porażka Miedzi (ZDJĘCIA)

Paweł Pluta
Trzeciej z rzędu porażki doznali szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica. Na ich postawę nie bez wpływu pozostaje kiepska sytuacja finansowa klubu, gdyż władze miasta wstrzymały wsparcie dla Miedzi.

W starciu z Azotami trudno odmówić legniczanom ambicji, a do porażki przyczyniła się m.in. kontuzja łydki Grzegorza Garbacza. W pierwszej połowie to gospodarze nadawali ton grze i w 23 min wygrywali 12:7. Potem puławianie odrobili straty. Po przerwie świetnie w bramce gości spisywał się Piotr Wyszomirski. Ostatni raz legniczanie byli na prowadzeniu w 37 minucie (17:16). Potem warunki gry dyktowały już Azoty.

Zagłębie prowadziło w Lubinie z Orlenem Wisłą Płock 8:6 (13 min), a potem toczyło wyrównany bój. Na pięć minut przed końcem było 30:30, ale proste błędy lubinian pozwoliły odskoczyć mistrzom Polski.
Na tarczy wrócił z Kielc Chrobry, aczkolwiek głogowianie pozostawili dobre wrażenie w konfrontacji z Vive. W 53 minucie Chrobry przegrywał tylko różnicą trzech bramek (28:31).

Siódemka Miedź Legnica - Azoty Puławy 26:29 (14:13)
Miedź: Banisz, Kryński - Paluch 4, Skrabania 5, Piwko 1, Brygier 1, Świątek 5, Wita 3, Kokoszka 7, Garbacz, Koprowski, Jarowicz.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 30:36 (14:15)
Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski 1, Stankiewicz 5, Gumiński 6, Rosiek, Kużdeba, Paweł Adamczak, Fabiszewski, Kozłowski 4, Szymyślik 2, Piotr Adamczak 4, Obrusiewicz 1, Migała 7.

Vive Targi Kielce - Chrobry Głogów 37:29 (19:14)
Chrobry: Stachera, Kapela, Zapora- Piętak 1, Różański 3, Bednarek 3, Żak 1, Świtała, Mochocki 5, Kuta 5, Płaczek 2, Wysokiński 3, Czekałowski 1, Ścigaj 5.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 9. kolejki: MMTS Kwidzyn - Warmia Olsztyn 26:23 (13:12), Stal Mielec - Jurand Ciechanów 37:28 (19:13), Powen Zabrze - Nielba Wągrowiec 24:27 (11:14).

1. Vive Targi Kielce 9 18 329-229
2. Orlen Wisła Płock 9 15 281-228
3. Azoty Puławy 9 13 226-209
4. Chrobry Głogów 9 13 238-240
5. Stal Mielec 9 11 261-253
6. MMTS Kwidzyn 9 10 236-236
7. Miedź Legnica 9 8 230-244
8. Nielba Wągrowiec 9 6 237-272