Piłka ręczna kobiet: Porażki Wrocławia i Jeleniej Góry

Paweł Pluta
Szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra bez zdobyczy punktowej zamykają tabelę PGNiG Superligi. W 3. kolejce jeleniogórzanki przegrały w Elblągu ze Startem różnicą aż 16 bramek.

Już od pierwszych minut gospodynie, które do tej pory przegrały dwa mecze, narzuciły swój styl gry, a siódemce KPR-u tego dnia nic nie wychodziło.

Podobny, jednostronny przebieg miał pojedynek Piotrcovii z AZS AWF Sport Concept Wrocław. Zespół z Piotrkowa bardzo się zmobilizował przed meczem z wrocławiankami, które ostatnio zebrały sporo pochlebnych recenzji za wyrównany bój z Łączpolem Gdynia. - Rywalki szybko postawiły nam swoje warunki i odskoczyły na 4:1. My zagraliśmy słabo w obronie i ataku, a ambicją wszystkiego nie można nadrobić - podsumował Marek Karpiński, trener akademiczek. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa z uwagi na mecze reprezentacji Polski.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 39:23 (17:13)
KPR: Kozłowska, Szalek, Krajewska - Kocela 5, Fursewicz 1, Dąbrowska 6, Muras, Buklarewicz 7, Konsur 3, Bułak, Kubicka, Rykaczewska, Załoga 1.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 (16:9)
AZS AWF: Słota, Boczkowska - Wojt 1, Perek 5, Żakowska, Szymczakowska 4, Olafns, Pietras 5, Wiertelak 3, Łukasik 1, Rupp, Król, Antoszewska, Wynnyk 3.

PGNiG Superliga kobiet
Inne wyniki 3. kolejki: KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24 (21:12), Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalińska 22:31 (11:16), Vistal Łączpol Gdynia - Ruch Chorzów XX:XX (X:X). Mecz KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Lublin przełożono na 6 października.

W następnej kolejce (2-3.10): AZS AWF - Start (sobota, 17), Zagłębie - Zgoda, SPR - KPR, Ruch - Piotrcovia, KSS - Łączpol, AZS Politechnika - Sambor.