Piłka ręczna: Karol Bielecki oglądał wygraną Śląska w Orbicie

Paweł Pluta
W obecności Karola Bieleckiego Śląsk Wrocław pokonał w hali Orbita Orlika Brzeg 39:21, wygrywając do przerwy aż 23:6!

W obecności Karola Bieleckiego w hali Orbita Śląsk Wrocław pokonał Orlika Brzeg 39:21, wygrywając do przerwy aż 23:6! Liderujący w tabeli wrocławianie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani, choć ich rywalem był ostatni zespół II ligi.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie 5:0, a goście dopiero w 10 minucie po raz pierwszy trafili do bramki Śląska. Mimo że wrocławianie zagrali bez najbardziej doświadczonego Daniela Grobelnego, to w pierwszej części mieli miażdżącą przewagę, wygrywając 23:6!
- W drugiej połowie na parkiecie pojawili się gracze, którzy do tej pory spędzali mniej czasu na boisku. Mieliśmy nieco kar, no i nieco luźniej zrobiło się w obronie, stąd Orlik rzucił nam 15 bramek - mówi trener Tomasz Folga.
Kolejne dwa punkty dopisane do konta Śląska, a już w najbliższą sobotę (godz. 14.30) w Orbicie czekają nas kolejne emocje, bo WKS podejmie Pogoń Oleśnica.
Karol Bielecki, który już po raz drugi w tym sezonie obserwował zwycięstwo Śląska, w przerwie meczu wręczył nagrodę w jednym z konkursów dla kibiców. Była to koszulka WKS-u z jego autografem.

Śląsk Wrocław - Orlik Brzeg 39:21 (23:6)