Piłka ręczna, eliminacje ME: Polki przegrane już na starcie eliminacji

Paweł Pluta
W sporcie cuda się zdarzają, ale po dwóch porażkach na początku eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, trudno łudzić się, że zobaczymy Polki na Euro 2012 w Holandii. Awans do nich wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy, a podopieczne Kima Rasmussena po dwóch kolejkach mają cztery punkty straty do Czarnogóry i Rosji.

Właśnie od wyjazdowej porażki 21:32 z Rosjankami biało-czerwone rozpoczęły w środę eliminacje. Ta porażka z mistrzyniami świata była niejako wkalkulowana. Punktów mieliśmy szukać w sobotę w Chorzowie w starciu z Czarnogórą, która też należy do europejskiej czołówki. Niestety Polki nie były w stanie powstrzymać zawodniczek z Bałkanów, które grają bardzo twardo w obronie. W 45 min przegrywaliśmy już 18:25, ale na pięć minut przed końcem było już tylko 26:27.

- Jestem bardzo rozczarowany. Graliśmy mocno, twardo i przez 56 minut przynosiło to pożądany skutek, choć wynik momentami był niekorzystny. W ostatnich 4 minutach zawodniczki zagrały tak, jak nie powinny - powiedział Kim Rasmussen.

Polska - Czarnogóra 27:31 (15:18)
Polska: Mikszto, Baranowska - Załęczna 3, Niedźwiedź 8, Dworaczyk 3, Wilamowska, Pielesz, Zalewska, Koniuszaniec 4, Sulżycka, Obrusiewicz 3, Wojtas, Sądej, Szwed 4, Kulwińska, Byzdra 2.