Piłka ręczna: Dolnoślązaczki bez punktów

Paweł Pluta
Tylko przez kwadrans piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra nawiązywały w Koszalinie równorzędną walkę z miejscowym AZS-em Politechnika. Potem do głosu doszły faworyzowane gospodynie, które już do przerwy prowadziły różnicą siedmiu bramek. To była już szósta porażka jeleniogórzanek w tym sezonie.

Nadal bez zdobyczy punktowej pozostaje beniaminek PGNiG Superligi Finepharm Polkowice. Zespół prowadzony przez Mirosława Urama grał u siebie z Piotrcovią, która przegrała ostatnie pięć meczów z rzędu. Wydawało się, że dla zespołu z Polkowic będzie to szansa na pierwsze punkty w lidze. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dopiero w jej końcówce przewagę wywalczyła Piotrcovia.
Bohaterką zwycięskiej ekipy była bramkarka Beata Kowalczyk, broniąca z wysokim procentem skuteczności i długimi podaniami wyprowadzająca kontrataki, które jej koleżanki najczęściej zamieniały na bramki. Swoją dobrą grę przypieczętowała zdobywając gola lobem.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Je-lenia Góra 35:25 (17:10)
KPR: Kozłowska, Dąbrowska 7, Odrowska 6, Buklarewicz 6, Załoga 4, Uzar 1, Popielarz 1, Galińska, Marceluk, Muras, Fursewicz.

Finepharm Polkowice - Piotrcovia Piotrków Tryb. 21:31 (10:13)
Finepharm: Demiańczuk, Baranowska - Górecka, Skoczyńska 8, Ślusarczyk 4, Pilarova 3, Matouskova 3, Słowik 2, Kasprzak 1, Pawliszak, Zamara, Stochaj.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 9. kolejki: Pogoń Baltica Szczecin - KSS Kielce 22:35 (14:15), Ruch Chorzów - Start Elbląg 34:29 (22:15), Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin (środa 16.11, godz. 18), SPR Lublin - AZS AWF Gardinia Wrocław (środa, 16.11, godz. 17).

12. Finepharm Polkowice 9 0 193-328

Następna kolejka (16-19.11): Zagłębie - Start (sobota, godz. 17), KPR - Ruch (sobota, godz. 170, AZS AWF - Finepharm, KSS - Politechnika, Piotrcovia - Pogoń, SPR - Łączpol.