Piłka ręczna: Chrobry rozbił Miedź w Legnicy

Paweł Pluta
Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów pokonali w Legnicy Siódemkę Miedź 38:25, w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi.

Dolnośląskie derby pomiędzy Siódemką Miedzią Legnica a Chrobrym Głogów miały kluczowe znaczenie aż dla trzech zespołów z naszego regionu, które wciąż walczą o udział w play-off (mowa jeszcze o Zagłębiu Lubin).
Tylko w pierwszej połowie legniczanie dotrzymywali kro-ku ekipie z Głogowa. Po kwadransie Miedź prowadziła 7:6, ale już w 20. minucie goście wygrywali 10:7. Do przerwy Chrobry miał pięć bramek przewagi, a w drugiej połowie powiększył ją aż do trzynastu goli.
Wczorajsze zwycięstwo Chrobrego w Legnicy praktycznie przesądza jego udział w wal-
ce o miejsca 1-8. Co prawda głogowianie potrzebują do szczęścia jeszcze punktu, maksymalnie dwóch, a w trzech ostatnich kolejkach grają kolejno: z Vive Targi Kielce u sie-bie, z Zagłębiem w Lubinie i ze Stalą Mielec w Głogowie.
Mimo przegranej szansy na grę w play-off nie straciła jeszcze Miedź. Legniczanie powalczą jeszcze z: Azotami w Puławach, Powenem Zabrze u siebie i Nielbą w Wągrowcu. Zadanie nie będzie łatwe, ale możliwe do zrealizowania.
Dzięki wczorajszej porażce legniczan na ósme miejsce w tabeli wskoczyło Zagłębie. Lubinianie, prowadzeni ponownie przez Jerzego Szafrańca, który we wtorek objął zespół po zwolnieniu Jacka Będzikowskiego, pokonało we własnej hali Juranda Ciechanów 30:23 (15:10). Goście, którzy sąsiadowali w tabeli z Zagłębiem, spisywali się całkiem dobrze w pierwszej połowie, kiedy to mieli lekką przewagę. W miarę upływu czasu to lubinianie wypracowali sobie kilkubramkową przewagę (35. min 18:11). Jednak Jurand nie poddawał się i w 51. min gospodarze wygrywali już tylko 24:21.