Piłka nożna: Zagłębie przegrało sparing z niemieckim drugoligowcem

PK
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Piotr Krzyżanowski
Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrali drugi sparing podczas obozu przygotowawczego w Austrii. W miejscowości Kufstein przegrali z niemieckim drugoligowcem FC Ingolstadt 0:1.

W spotkaniu od pierwszej minuty wystąpił najnowszy nabytek "Miedziowych" Lubomir Guldan. To 30-letni środkowy obrońca ze Słowacji, który ostatnio grał w bułgarskim zespole Ludogorets Razgrad. - Lubomir Guldan to jeden z najlepszych obrońców, którzy w ostatnim czasie grali w lidze bułgarskiej. Widziałem kilka spotkań z jego udziałem, mój dobry kolega grał z nim w jednym zespole i też go chwalił. To kompletny obrońca - chwalił swojego nowego kolegę z zespołu inny Bułgar Paweł Widanow.

W środowym sparingu Guldan wyszedł w pierwszym składzie. Za partnera w środkowej strefie bloku defensywnego miał Bartosza Rymaniaka. W większości przypadków trener Pavel Hapal postawił na zawodników wiodących, którzy w przyszłym sezonie nie powinni mieć problemów z regularnymi występami.

To jednak nie wystarczyło na drużynę z Niemiec. Rywale objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony strony boiska do piłki wyskoczył niepilnowany Manuel Schäffler i strzałem głową pokonał Marka Kozioła.
W drugiej połowie "Miedziowi" dążyli do wyrównania, ale nie potrafili zdobyć bramki. Najbliżej szczęścia był Arkadiusz Woźniak, który główkował po podaniu Guldana, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Zagłębie Lubin - FC Ingolstadt 0:1 (0:1)