Piłka nożna. Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 [WYNIK, RELACJA, 7.12.2018]

jg
Damjan Bohar (zdjęcie ilustracyjne)
Damjan Bohar (zdjęcie ilustracyjne) fot. Piotr Krzyżanowski
Grając bez Filipa Starzyńskiego i Filipa Jagiełły Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Piastem Gliwice 2:2 i chyba musi być z tego punktu zadowolone.

Pierwsza połowa meczu na dość pustym stadionie Zagłębia nie była porywającym widowiskiem. Piast Gliwice wymieniał mnóstwo podań, ale nie oddawał strzałów. Gola zdobył, gdy pierwszy raz w światło bramki trafił Tomasz Jodłowiec, a po obronie Hładuna z najbliższej odległości poprawił Jakub Czerwiński.

Drużyna Waldemara Fornalika nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia. Po kilku minutach wyrównał 18-letni Łukasz Poręba, dla którego był to pierwszy mecz w wyjściowym składzie. Młodzian wykorzystał błąd Czerwińskiego i przymierzył ładnym strzałem przy długim rogu.

Zagłębie przyspieszyło na początku drugiej połowy i od razu wyszło na prowadzenie. Po wrzucie z autu Piast stracił piłkę na własnej połowie, szybko między sobą zagrali Bartłomiej Pawłowski i Damjan Bohar, a akcję wykończył ten drugi.
Gliwiczanie wyrównali po akcji rezerwowych: Aleksander Jagiełło podawał, Piotr Parzyszek strzelał. To było kilkanaście minut, które naprawdę mogło się podobać kibicom. Więcej bramek już jednak nie zobaczyli.

KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
Bramki:
Poręba 39, Bohar 52 - Czerwiński 35, Parzyszek 71
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 2148.

Zagłębie: Hładun - Kopacz, Dąbrowski, Guldanl, Dziwniel - Pawłowski (83. Mares), Matuszczykl, Poręba (78. Pakulski), Slisz, Bohar (90+3 Moneta) - Tuszyński. Trener: Ben van Dael.
Piast: Plach - Konczkowskil, Sedar, Czerwiński, Kirkeskovl - Valencial, Jodłowiecl, Dziczekl (56. Jagiełło), Hateleyl (83. Sokołowski), Felix - Papadopulosl (58. Parzyszek). Trener: Waldemar Fornalik.

QUIZ - Co wiesz o kapitanie Śląska Wrocław Piotrze Celebanie?

GŁOSUJ! SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 - !!! AKTUALNE WYNIKI !!!
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. GŁOSUJ! Laureaci są wybierani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Przedstawiamy naszą, subiektywną listę 30 najlepszych transferów Śląska Wrocław, od momentu powrotu WKS-u do ekstraklasy, czyli od sezonu 2008/2009. Nie brakuje na niej symboli Śląska w ostatnich latach, ale jest też kilku piłkarzy, o których większość kibiców dziś już prawie nie pamięta. DO NASTĘPNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK.