Piłka nożna: WKS Śląsk - Polonia Warszawa 2:2 (RELACJA)

Mariusz Wiśniewski
Po emocjonującym meczu Śląsk Wrocław zremisował z Polonią Warszawa 2:2. Drużyna z Wrocławia wyrównała już w doliczonym czasie gry. Przeczytaj naszą relację na żywo.

Już za chwilę początek meczu. Trener Orest Lenczyk mocno zaskoczył. W bramce Śląska Wojciech Kaczmarek. Skład WKS-u: Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut, Spahić - Socha, Sztylka, Kaźmierczak, Mila (k) - Sotirović, Diaz.

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczął Śląsk.

1. min. Powinno być 1:0, Diaz prosto w Gliwę. Dobitka Kaźmierczaka, zablokowana, rzut rożny.
2. min. znowu sytuacja pod bramką Polonii. Po główce Kaźmierczaka piłka o centymetry mija bramkę Polonii.
Skład Polonii: Gliwa - Sokołowski, Dziewicki, Pietrasiak, Brzyski - Mierzejewski (k), Trałka, Rachwał, Piątek, Gancarczyk - Smolarek.
8. min. Znowu Śląsk. Składną akcję niecelnym strzałem kończy Celeban.
10. min. Było groźnie. Piłka trafia do Sotirovicia, ten z pierwszej piłki, ale niezbyt precyzyjnie.
15. min. Dobra akcja Polonii. Mierzejewski strzela, ale Kaczmarek wybija na róg.
20. min. Żółta kartka dla Sztylki. Później piłkarz Śląska wymienił kilka nieprzyjemnych zdań ze Smolarkiem.
26. min. Janusz Gancarczyk przewrócił się na piłce czym wzbudził aplauz licznie zebranej publiczności.
Po dobrych 20 minutach inicjatywę na boisku przejął chaos. Dużo walki, mało akcji, a bramkarze marzną.
34. min. Nudy, nudy, nudy. Na boisku nie dzieje się zupełnie nic.
35. min. Szansa dla Śląska, ale Sotirović zostaje zablokowany.
42. min. Rzut wolny dla Śląska...
Gollll. Dośrodkowanie Mili. Zamieszanie pod bramką i piłka wpada do bramki Polonii. 1:0 dla Śląska! Zgranie głową Kaźmierczaka, a piłkę do bramki wbił Celeban.

Koniec pierwszej połowy.
Zmiany w obu zespołach. Bruno za Piątka w Polonii i Marek Gancarczyk za Sochę w Śląsku.

2. połowa.
50. min. kontra Polonii, przez moment było trzech na jednego, ale Bruno podaje do Smolarka, który był na spalonym.
Na boisku obserwujemy pojedynek braci Gancarczyków.
54. min. Przepychanka Mili i Rachwała, otrzymali ustną reprymendę od sędziego Tomasza Musiała. Na boisku dużo chaosu, mało składnych akcji, lekką przewagę ma przegrywająca ekipa gości.
57. min. W pojedynku Janusz kontra Marek 1:0 dla Polonisty. Janusz minął brata, ale nic ciekawego z akcji nie wyszło.
59. min. Rzut rożny dla Polonii.
Gol. 1:1. Dariusz Pietrasiak głową.
60. min. Zmiany: Gikiewicz za Diaza w Śląsku, Gołębiewski za Smolarka u gości.
64. min. Silny strzał Sztylki z 30 m, zablokowany przez jednego z warszawskich obrońców.
67. min. Podanie Kaźmierczaka, wyśmienita okazja Sotirovicia, ale prosto w bramkarza.
68. min. Błąd Gliwy. Mila przyjmuje, ale nie trafia lobem w bramkę.
70. min. Brzyski przerywa faulem niebezpieczną kontrę wrocławian. Żółta kartka.
73. min. Reprezentacyjny obrońca Pietrasiak został ośmieszony przez Vuka Sotirovicia. Aut dla WKS-u z wysokości linii końcowej.
74. min. Na stadionie rozbrzmiewa pieśń o PZPN-ie. Sędzia nie zauważa faulu na Gikiewiczu, kibice wiedzą kto jest temu winien.
75. min. Gol. 2:1 dla Polonii. Fantastyczny strzał Bruno z 30 metrów. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.
81. min. Sobota przy linii środkowej. Będzie zmiana.
82. min. Filigranowy zawodnik wchodzi na boisko za Sotirovicia.
Prawdziwymi bohaterami tego meczu są kibice, który w taką chłodną pogodę musieli oglądać to słabe widowisko.
88. min. Rzut rożny dla Śląska, ale poloniści wybijają piłkę.
90. min. Tosik za Gancarczyka, który żegnany jest gwizdami kibiców.