Piłka nożna: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)(RELACJA)

Paweł Kucharski
Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków w kolejnym meczu ekstraklasy. Spotkanie nie było emocjonującym widowiskiem, a decydująca bramka dla Białej Gwiazdy padła w 88. minucie meczu. Winę za stratę gole ponosi Csaba Horvath, który po dośrodkowaniu Żurawskiego skiksował i wyłożył piłkę Andrażowi Kirmowi.

Składy obu drużyn:
Wisła Kraków: Pawełek - Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić - Małecki, Garguła, Sobolewski, Jirsak, Kirm - Paweł Brożek.
KGHM Zagłębie Lubin: Isailović - Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot - M. Bartczak, Hanzel, Dąbrowski - Pawłowski, Plizga - Traore.

3 min. - początek meczu należy do Wisły. Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

8 min. - ostre dośrodkowanie w pole karne Małeckiego, ale Isailović bez problemów łapie piłkę.

Za nami 10 minut meczu. Emocji na stadionie Wisły jak na lekarstwo.

12 min. - pierwszy strzał w wykonaniu piłkarzy Zagłębia. Uderzał Pawłowski, ale niecelnie.

14 min. - gorąco w polu karnym Zagłębia. Na trzecim metrze piłka trafiła do Pawła Brożka, ale napastnik Wisły nie był w stanie oddać strzału.

Upływa 20 minuta spotkania, a wynik ciągle bez zmian. Wisła remisuje z Zagłębiem 0:0.

22 min. - silny strzał z około 20 metrów w wykonaniu Garguły. Piłka leciała w środek bramki, ale Isailović nie chciał jej łapać i wypiąstkował przed siebie. Na szczęście obrońcy Zagłębia wybili ją z pola karnego.

23 min. - słaby strzał Małeckiego, wprost w ręce Isailovicia.

23 min. - jeszcze jedna próba Wisły. Tym razem strzelał Kirm, ale jeszcze słabiej niż przed chwilą Małecki.

26 min. - groźny wypad piłkarzy Zagłębia, ale jego efektem był tylko rzut rożny.

31 min. - z dużej odległości strzelał Hanzel, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

W Krakowie rozpoczęła się 40. minuta gry.

40 min. - strzał Hanzela z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelny.

45 min. - Ładna akcja Wisły. Spod linii końcowej Cikos wycofał do Garguły, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

45 min. - sędzia doliczył do pierwszej połowy jedną minutą.

Koniec nudnej i bezbarwnej pierwszej połowy. Wisła - Zagłębie 0:0.

46 min. - po nieco dłuższym niż zwykle oczekiwaniu na piłkarzy, sędzia rozpoczął drugą połowę. Oba zespoły bez zmian w składach.

55 min. - silny strzał Plizgi, ale wprost w ręce Pawełka.

55 min. - żółta kartka dla Plizgi za faul na Małecki.

61 min. - zmiana w Wiśle. W miejsce Małeckiego wszedł Żurawski.

64 min. - żółta kartka dla Cikosa za faul na Hanzelu.

73 min. - kolejna zmiana w Wiśle - za Gargułę wszedł Boukhari.

Do końca meczu pozostał kwadrans. Nie zanosi się na to, że kibice w Krakowie obejrzą dziś gole.

76 min. - w pole karne Zagłębia wpadł Żurawski, ale jego strzał zdołał zblokować Horvath.

78 min. - zmiana w Zagłębiu. W miejsce Traore wszedł Kędziora.

82 min. - Wilk za Jirsaka, czyli ostatnia zmiana w Wiśle.

85 min. - żółta kartka dla Kocota za taktyczny faul na Żurawskim.

87 min. - po dośrodkowaniu Paljicia piłka zmierzała do bramki, ale czujny za linii był Isailović i wybił ją na róg.

88 min. - GOL DLA WISŁY! Żurawski dośrodkował w pole karne, a tam fatalny kiks popełnił Horvath. Słowak wyłożył piłkę pod nogi Kirma, a ten silnym strzałem z 16 metrów pokonał Isailovicia. Wisła - Zagłębie 1:0.

88 min. - za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce Kirm został upomniany żółtą kartką.

90 min. - sędzia doliczył trzy minuty.

90 + 1 min. - zmiana w Zagłębiu - za Hanzela wszedł Osmanagić.

Koniec mecz. Wisła wymęczyła zwycięstwo z Zagłębiem 1:0.