Piłka nożna: Wielkie zwycięstwo Zagłębia Lubin nad Lechem Poznań 1:0 (RELACJA)

Paweł Kucharski
Archiwum
Wielkie zwycięstwo Zagłębia Lubin. Po pięknym golu M. Bartczaka Miedziowi wygrali 1:0. Wraz z końcowym gwizdkiem sędziego eksplozja radości wśród kibiców Zagłębia. Piłkarzy Lecha żegnają przeraźliwe gwizdy. Przeczytaj naszą relację na żywo.

1 min. - Rudnevs do Kriwca i zaczynamy.

5 min. - Na razie na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Obie drużyny wzajemnie się badają.

14 min. - Po technicznym strzale z 16 metrów w wykonaniu Peszki piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki Zagłębia.

15 min. - Wydarzenia boiskowe całkowicie zdominowali gospodarze, a gra niemal bez przerwy toczy się na połowie Zagłębia.

16 min. - W znakomitej okazji znalazł się Rudnevs, ale w sytuacji sam na sam z Isailoviciem nie opanował piłki.

19 min. - Rzut rożny dla lubinian. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek Plizgi, Pawłowski posłał piłkę wysoko ponad poprzeczkę.

25 min. - Przed znakomitą szansą stanął, ale mając przed sobą tylko Isailovicia, uderzył niecelnie.

29 min. - Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Kontuzjowanego Horvatha zastąpił Reina.

31 min. - Po rzucie rożnym dla Lecha główkował Bosacki, ale wprost w ręce Isailovicia.

42 min. - Jeden z nielicznych wypadów Zagłębia, po którym Pawłowski dośrodkował w pole karne, jednak zbyt głęboko i Burić bez problemów złapał piłkę.

43 min. - Strzał z narożnika pola karnego w wykonaniu Rudnevsa, ale znów bardzo niecelnie.

45 min. - Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy sędzia doliczył minutę.

45 1 min. - Żółta kartka dla Bosackiego po faulu na Kędziorze.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Wyraźną przewagę mieli w niej gospodarze, ale w żaden sposób nie potrafili oni sforsować obrony lubinian.

46 min. - Rozpoczęła się druga część meczu. Obie drużyny bez zmian w składach.

49 min. - Akcja lewą stroną boiska Peszki. Pomocnik Lecha złamał z piłką do środka, ale jego strzał był niecelny.

57 min. - To była chyba najlepsza do tej pory okazja do zdobycia gola dla Lecha. Prawą stroną przedarł się Rudnevs, wyłożył piłkę do niekrytego Kriwca, ale Białorusin w fatalnym stylu przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

59 min. - Odpowiedź Zagłębia. Z prawej strony dośrodkował Rymaniak, a bliski przecięcia toru lotu piłki był Pawłowski. Zabrakło jednak kilkunastu centymetrów.

63 min. - Groźnie w polu karnym Zagłębia. Po ładnej, zespołowej akcji Lecha wzdłuż bramki strzelał Kikut, ale niecelnie.

63 min. - Trener gospodarzy wzmacnia siłę ofensywną swojego zespołu. W miejsce Drygasa na boisku pojawił się Tshibamba.

66 min. - Żółta kartka dla Djurdjevicia za faul na Plizdze.

67 min. - Po dośrodkowaniu M. Bartczaka z rzutu wolnego na wysokości narożnika pola karnego silnie główkował Rymaniak, ale o metr niecelnie.

68 min. - Kolejna dobra akcja Zagłębia. Sporo miejsca przed szesnastką miał Pawłowski, ale piłkę po jego uderzeniu bez problemów złapał Burić.

72 min. - Ależ okazja dla Zagłębia! Po długim podaniu z własnej połowy w znakomitej sytuacji sam na sam z Buriciem znalazł się Pawłowski, ale jego strzał bramkarz Lecha z trudem sparował na rzut rożny.

73 min. - Mogło być 1:0 dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska strzelał Rymaniak, ale piłka odbiła się od poprzeczki!

74 min. - GOOOOOLLLL DLA ZAGŁĘBIA!!! Na strzał z 25 metrów zdecydował się M. Bartczak, a piłka ugrzęzła w siatce bramki Lecha. Piękny gol pomocnika Miedziowych!

76 min. - Kolejna dobra akcja Zagłębia. Z ostrego kąta strzelał Plizga, ale Burić był na posterunku.

78 min. - Zmiana w Lechu. W miejsce Kriwca na boisku zameldował się Kiełb.

81 min. - Piękna indywidualna akcja Pawłowskiego. Skrzydłowy Zagłębia minął trzech lechitów, oddał strzał z 16 metrów, ale piłka odbiła się od słupka. Dobitkę Plizgi na róg sparował Burić.

84 min. - Strzał z 25 metrów Stilicia, ale Isailović bez problemów sobie z nim poradził.

89 min. - Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Lech jest bezradny i nie jest w stanie zagrozić bramce Zagłębia.

90 min. - Sędzia doliczył cztery minuty gry.

90 2 min. - Strzał z 18 metrów Kędziory, ale niecelny.

90 2 min. - Zmiana w Zagłębiu. W miejsce Traore wchodzi Woźniak.

90 3 min. - Z 18 metrów uderzał Tshibamba, ale tyleż mocno, co niecelnie.

90 4 min. - Znakomita okazja dla Zagłębia. Dośrodkowywał Pawłowski, a niekryty na piątym metrze Plizga główkuje niecelnie.

Koniec meczu!!! Wielkie zwycięstwo Zagłębia Lubin. Po pięknym golu M. Bartczaka Miedziowi wygrali 1:0. Wraz z końcowym gwizdkiem sędziego eksplozja radości wśród kibiców Zagłębia. Piłkarzy Lecha żegnają przeraźliwe gwizdy.

Lech Poznań: Burić - Kikut, Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk, Peszko, Injac, Drygas, Kriwiec, Stilić, Rudnevs. Na ławce rezerwowych: Kotorowski, Kiełb, Zapotoka, Tshibamba, Henriquez, Możdżeń, Kamiński.

Zagłębie Lubin: Isailović - Kocot, Stasiak, Horvath, Rymaniak, Dąbrowski, M. Bartczak, Pawłowski, Plizga, Traore, Kędziora. Na ławce rezerwowych: Ptak, Błąd, Dinis, Reina, Woźniak, Wilczek, Hanzel.

***

Przed meczem pisaliśmy:

To właśnie w Poznaniu Bajor uczył się trenerskiego abecadła. Wspólnie z Franciszkiem Smudą stawiał fundamenty pod obecną potęgę Lecha. Od początku tego roku Bajor pracuje na swój rachunek już jako pierwszy szkoleniowiec Zagłębia. I choć w Kolejorzu od tego czasu przewinęło się stosunkowo dużo graczy, to wiedzę na temat tego zespołu ma on niemałą.

Lubinianom będzie łatwiej również z innych powodów. Po wielomiesięcznej przerwie, w pierwszym składzie Zagłębia znów powinien zagrać Szymon Pawłowski. Kontuzję wyleczył także Sergio Reina, co w ostatnich dniach znacznie podniosło rywalizację o miejsce w podstawowym składzie na środku obrony.

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.