Piłka nożna: Sandecja zdobyła twierdzę Górnika

Paweł Kucharski
Sebastian Szymański nie uchronił Górnika przed porażką
Sebastian Szymański nie uchronił Górnika przed porażką Piotr Krzyżanowski
Polkowicki licznik meczów bez porażki na własnym stadionie zatrzymał się na liczbie 29. W sobotę podopieczni trenera Dominika Nowaka przegrali z Sandecją Nowy Sącz 1:2.

Po bardzo wyrównanym początku spotkania z każdą kolejną minutą uwidaczniała się przewaga gości. Pierwszym ostrzeżeniem był groźny, ale niecelny strzał Marcina Makucha. Chwilę później szarżującego Konrada Cebulę w ostatniej chwili zatrzymał Dawid Jasiński.

W końcu jednak przyjezdni dopięli swego. Gol na 1:0 dla Sandecji to zasługa czesko-słowackiego duetu Pavel Eismann - Jan Froehlich. Ten pierwszy dośrodkował z rzutu wolnego, a drugi popisał się skuteczną główką. Górnik starał się odrobić straty, ale to nie był ich dzień. Dość powiedzieć, że gospodarze pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddali dopiero w 44 minucie. Chwilę później, jeszcze przed zejściem piłkarzy do szatni, Sandecja podwyższyła na 2:0, a gola zdobył Cebula.

Dwubramkowa przewaga gości zmusiła trenera Dominika Nowaka do przestawienia swojego zespołu na bardziej ofensywny styl gry. Na boisku pojawili się Kamil Wacławczyk, Kamil Biliński oraz Mateusz Piątkowski. Mecz się wyrównał, ale polkowiczanom zabrakło już czasu, a przede wszystkim umiejętności, by odmienić losy spotkania. Stać ich było jedynie na bramkę honorową. W ostatniej minucie gry zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Piątkowski i wpakował piłkę do siatki.

- O naszej porażce zdecydowały błędy indywidualne. Mieliśmy rozpisane stałe fragmenty gry rywali. Niestety, praktycznie sprezentowaliśmy Sandecji obie bramki. Cóż, każda seria kiedyś się kończy. Musimy zrehabilitować się w kolejnym meczu - skwitował trener Nowak.

Górnik Polkowice - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:2)
Bramki: Piątkowski (90) - Froehlich (21), Cebula (45).