Piłka nożna: Pierwsza porażka Górnika w I lidze

Świętopełek Glegoła
Polkowiczanie mimo swojej waleczności nie dali rady pierwszoligowym wyjadaczom
Polkowiczanie mimo swojej waleczności nie dali rady pierwszoligowym wyjadaczom Fot. Piotr Krzyżanowski
Skończyła się znakomita passa dwudziestu ligowych spotkań bez porażki Górnika Polkowice. Poprzednia klęska miała miejsce siedemnastego października 2009 r., z GKS-em Tychy. Tym razem czarno-zieloni musieli uznać wyższość Podbeskidzia Bielsko-Biała.

- To zasłużony wynik, przeciwnik zupełnie zdominował nas organizacją gry. Ustępowaliśmy przede wszystkim w odbiorze piłki, mieliśmy też problem z utrzymaniem się w jej posiadaniu - podsumowuje trener beniaminka I ligi, Dominik Nowak.

Pierwszą bramkę polkowiczanie stracili już w 16 minucie, kiedy akcję gospodarzy wykończył Robert Demjan. Bielszczanie chcieli pójść za ciosem, ale do końca połowy nie mogli już znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Sebastiana Szymańskiego.

Drugą połowę aktywniej rozpoczęli przyjezdni, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Niestety, w 66 minucie to gospodarze podwyższyli na 2:0, znów za sprawą Demjana.

- Ta druga stracona bramka pocięła nam skrzydła. Po przerwie chcieliśmy mocniej uderzyć. Zdecydowałem się postawić na 2 napastników, dlatego wprowadziłem Kamila Bilińskiego. Gra zaczynała się układać, ale dostaliśmy tę bramkę z kontry i z drużyny uszło powietrze - relacjonuje trener Nowak.

- Zagraliśmy słabszy mecz, trudno, to się zdarza. Teraz będziemy chcieli odbić te trzy punkty w następnym z Kluczborkiem. Pokażemy charakter - zapowiada najlepszy strzelec zespołu z poprzedniego sezonu, Zbigniew Grzybowski.

Jak podstawowy snajper Górnika odnosi się do taktyki z dwoma napastnikami? - Ważne jest dobro drużyny. Jeśli w ten sposób będziemy zdobywali więcej bramek, to jak najbardziej popieram decyzję trenera. Współpraca z Kamilem Bilińskim nie jest dla mnie żadnym problemem - wyjaśnia Grzybowski.

Wyniki 2. kolejki (7/8.08): Piast Gliwice - GKS Katowice 2:1 (0:1), Warta Poznań - Odra Wodzisław Śl. 1:2 (2:0), Górnik Łęczna - LKS Nieciecza 1:0 (1:0), MKS Kluczbork - Kolejarz Stróże 1:1 (0:0), GKP Gorzów Wlk. - Ruch Radzionków 1:0 (1:0), Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście x:x (x:x), Pogoń Szczecin - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski x:x (x:x), Dolcan Ząbki - ŁKS Łódź x:x (x:x)

1. Piast Gliwice 2 6 5-1
2. GKP Gorzów Wlk. 2 6 4-0
3. Podbeskidzie 2 4 4-0
4. Flota Świnoujście 1 3 2-0
5. ŁKS Łódź 1 3 2-1
6. Górnik Łęczna 2 3 2-2
7. Górnik Polkowice 2 3 2-3
8. Odra Wodzisław Śl. 2 3 2-4