Piłka nożna. Olimpia Grudziądz - Zagłębie Lubin 2:2. Wożniak ratuje remis

JG
Arkadiusz Woźniak w meczu Olimpia Grudziądz - Zagłębie Lubin strzelił gola na 2:2 (zdjęcie ilustracyjne) fot. Piotr Krzyżanowski
Przed meczem z Olimpią wszyscy w Zagłębiu Lubin pewnie byliby niezadowoleni z remisu. Dziś jednak muszą chyba dziękować, że z Grudziądza przywieźli chociaż punkt, bo przegrywali już 0:2. - Ekipa, która chce awansować do ekstraklasy, nie może tracić w ten sposób bramek - podsumował mecz trener lubinian Piotr Stokowiec.

Trzeba oczywiście oddać Olimpii, że to nie jest drużyna przypadkowa w I lidze. Ma w swoich szeregach kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością - Macieja Rogalskiego, Marcina Smolińskiego, Roberta Szczota czy Marcina Kaczmarka. Wszyscy trenują pod okiem Dariusza Kubickiego. Nie zmienia to jednak faktu, że Zagłębie - myśląc poważnie o awansie - powinno takich rywali łykać dość łatwo.

Tymczasem w Grudziądzu po 50 min. gry było 2:0 dla miejscowych, a wynik mógł się otworzyć już w 4 min., kiedy to strzał Marcina Woźniaka obronił Konrad Forenc. Prowadzenie dla Olimpii w 34 min. było efektem przewagi wypracowanej kilka chwil wcześniej. Z rzutu wolnego dośrodkował Danis Popović, a uderzeniem głową piłkę w siatce umieścił Bartosz Jaroch. W 51 min. minucie wynik podwyższył doświadczony Kaczmarek. Asystę zanotował Smoliński.

Zagłębie szybko strzeliło kontaktowego gola. Autorem trafienia był Aleksander Kwiek, który w przerwie zastąpił Krzysztofa Piątka. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł wyrównać, ale Michał Wróbel - z trudem - przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W 83 min. piłkę meczową miał Szczot, ale nie poradził sobie z Forencem. Momentalnie odpowiedzieli goście. Wróbel po rzucie rożnym wypiąstkował piłkę, ta trafiła wprost pod nogi Woźniaka, który posłał ją do siatki.

- Byliśmy świadkami dobrego widowiska. Po meczu jest dwóch rannych, ale nie ma zabitych. Z obu stron na pewno jest niedosyt. Druga połowa z naszej strony była lepsza, jednak dobra gra nie przełożyła się na pełną pulę, ale Olimpia też miała karty w rękach - skwitował mecz Stokowiec.

Olimpia Grudziądz - Zagłebie Lubin 2:2 (1:0)