Piłka nożna: Napastnik Chrobrego strzela dla Górnika Zabrze

Paweł Witkowski, JG
Krzysztof Kaliciak z Orestem Lenczykiem
Krzysztof Kaliciak z Orestem Lenczykiem FOT. ANDRZEJ BANAS
Górnik Zabrze rozbił w sparingu w Grodzisku Wlkp. II-ligowy Chrobry Głogów 4:1. Jedną z bramek dla ekipy Adama Nawałki zdobył testowany przez zespół z ekstraklasy napastnik pomarańczowych Krzysztof Kaliciak, a honorowe trafienie dla Dolnoślązaków zaliczył Krzysztof Ulatowski. Spotkanie rozegra-no w czterech 30-minutowych kwartach.

Głogowianie słabo zaczęli. W 8. min strata piłki przez Ulatowskiego zakończyła się pierwszym golem Bartosza Iwana dla górników. Jeszcze przed przerwą pomocnik podwyższył wynik, wykorzystując gapiostwo obrońców, którzy nie upilnowali go przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwsze strzały na bramkę rywala Chrobry oddał dopiero w drugiej kwarcie. W 53. min uderzeniem głową bramkę zdobył Kaliciak. Tego dnia wyjątkowo ubrał strój Górnika, a nie głogowian. Mimo trafienia 27-letni napastnik nie zyskał uznania wśród trenerów zespołu z ekstraklasy i najpewniej wróci do pomarańczowych. Podopieczni Ireneusza Mamrota najlepiej zaprezentowali się w ostatniej kwarcie. Gola zdobył Ulatowski. Jednak kwadrans później piłka znów znalazła się w siatce pomarańczowych. Wynik ustalił Aleksander Kwiek.

Kolejny mecz bez trafienia zaliczył testowany przez Chrobrego Grzegorz Kmiecik. Jeśli do klubu wróci Kaliciak, wychowanek Wisły Kraków raczej opuści ekipę z Wita Stwosza. W sobotę kolejny sparing. W Dzierżoniowie głogowianie zmierzą się z GKS-em Katowice. Tego dnia I-ligowca sprawdzi też KS Polkowice. We Wrocławiu na Polach Marsowych z MKS-em Oława zagra wicelider III ligi - Ślęza. Natomiast dzisiaj pierwszą grę kontrolną zaliczy Górnik Wałbrzych. Biało-niebiescy podejmą o godz. 15 Nielbę Wągrowiec.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 1:4
Bramki: Ulatowski 94 - Iwan 8, 27, Kaliciak 53, Kwiek 110.

Chrobry (I kwarta): Augustyn - Hałambiec, Ziemniak, Samiec, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kuczer, Szczepaniak(10 Niewieściuk), Kmiecik.
II kw.: Janicki- Hałambiec, Ziemniak, Samiec, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kuczer, Niewieściuk, Kmiecik.
III kw.: Augustyn- Ziemniak, Samiec, Odrzywolski, Bukraba, Sędziak, Ulatowski, Wan, Kowalczuk i testowani.
IV kw.: Janicki - Hałambiec, Samiec (100 Motyl), Niewieściuk, Bukraba, Ulatowski (97 Belica), Odrzywolski, Kowalczuk, Kozołubski i testowani.

Górnik (I i II kw.): Witkowski, Słodowy, Kopacz, Kramar, Nowak, Mokwa, Mošnikov, Iwan, Bonin, Barbu, Kaliciak.
III i IV kw.: Kuchta, Olkowski, Danch, Szeweluchin, Magiera, Nowak, Kwiek, Mączyński, Łuczak, Wodecki, Zahorski.

Sparingi innych dolnośląskich II-ligowców:
KS Polkowice - Górnik Zabrze 0:1 (Grzegorz Bonin 62).
Orzeł Ząbkowice Śląskie - MKS SCA Oława 1:3 (Łukasz Deneka 89 z karnego - Maciej Zapał 31, Dawid Lipiński 86, Konrad Tymków 88).