Piłka nożna. "Miedziowi" żegnają się z Pucharem Polski. Znicz Pruszków - Zagłębie Lubin 2:1

PJ
PIOTR KRZYZANOWSKI
Podopieczni Piotra Stokowcka przegrali w 1/8 finału Pucharu Polski w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 1:2.

Grający na co dzień w II lidze pruszkowianie prowadzili po pierwszej połowie 1:0, dzięki bramce zdobytej w 20 minucie przez Karola Grudniewskiego.

Po przerwie goście z Lubina ruszyli do ataku. W 59 min w polu karnym Znicza powalony został Krzysztof Piątek i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Lubomir Guldan i zdobył bramkę wyrównującą.

Kiedy wydawało się, że „miedziowi” odzyskali kontrolę nad meczem, drugi cios zadali gospodarze. Maciej Górski strzelił gola na 2:1 dla Znicza, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył obrońca Zagłębia Jakub Tosik.

Więcej bramek w tym meczu nie padło i Zagłębie pożegnało się z rozgrywkami.

Znicz Pruszków - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: Grudniewski 20, Górski 67 - Guldan 61-k.
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Januszewski, Jędrych, Nawrocki, Pielak - Guldan, Tosik
Czerwona kartka: Tosik

Znicz: Bigajski - Kucharski, Biedrzycki, Jędrych, Pielak, Januszewski (59. Tomczyk), Niewulis, Rackiewicz, Nawrocki (80. Glanowski), Grudniewski (64. Banaszewski), Górski.

Zagłębie: Forenc - Tosik, Guldan, Jach, Cotra, Kubicki, Ł. Piątek, Przybecki, Bonecki (61. Papadopulos), Błąd (46. Janoszka), K. Piątek.