Piłka nożna. Miedź remisuje z Chojniczanką

Magdalena Gurban
Łukasz Garguła w swoim ligowym debiucie w barwach Miedzi zaliczył dwie asysty
Łukasz Garguła w swoim ligowym debiucie w barwach Miedzi zaliczył dwie asysty Piotr Krzyżanowski
Na inaugurację rozgrywek I ligi piłkarze Miedzi Legnica zremisowali z Chojniczanką Chojnice 2:2. Legniczanie już trzeci sezon z rzędu nie potrafią wygrać swojego pierwszego ligowego spotkania.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy z jednej strony nie mogą być zadowoleni z wyniku. Tym bardziej że od 59. minuty mieli na boisku o jednego zawodnika więcej (czerwoną kartką został ukarany Grzelak). Patrząc jednak na przebieg spotkania, legniccy piłkarze za remis powinni rywalowi podziękować, i to bardzo serdecznie. Goście przeważali bowiem od samego początku spotkania, ale nie potrafili wykorzystać dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Mężem opatrznościowym Miedzi był Tomasz Mikołajczak. Napastnik Chojniczanki trafił w poprzeczkę z kilku metrów, nie wykorzystał też dwóch innych okazji do zdobycia gola.

Drużyna Ryszarda Kuźmy pierwszy celny strzał na bramkę rywala oddała dopiero po 30 minutach spotkania. Dośrodkowanie Łukasza Garguły z rzutu rożnego na bramkę zamienił Błażej Telichowski. Pomimo prowadzenia, legniczanie nadal nie potrafili zdobyć przewagi na boisku. Goście wciąż atakowali, czego rezultatem było wyrównujące trafienie Macieja Rogalskiego na dwie minuty przed przerwą.

Po zmianie stron Chojni-czanka wyprowadziła kolejny cios. Piłkę do siatki posłał Piotr Kieruzel. Wynik na 2:2 kilka minut później ustalił Michał Ilków-Gołąb, korzystając z podania Garguły.

Legniczanie próbowali strzelić zwycięską bramkę, jednak podopieczni Mariusza Pawlaka, mimo gry w osłabieniu, skutecznie się bronili. Co więcej, wyprowadzili kilka groźnych kontrataków.

- Na boisku dominowała dzisiaj nerwowość. Nerwy i pośpiech nie pomogły nam skruszyć muru obronnego gości w ostatnich minutach - podsumował grę swojego zespołu trener Kuźma.

Kolejna szansa na trzy punkty już za tydzień. Legniczanie na własnym boisku powalczą z Dolcanem Ząbki.

Miedź Legnica**- Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1)Bramki: Telichowski 31, Ilków-Gołąb 51 - Rogalski 43, Kieruzel 47 Widzów: 2100 Sedziował: Piotr Lasyk (Bytom) Miedź:Lis - Bartczak (62. Garuch), Stasiak, Telichowski,Trifonow, Ilków-Gołąb(żk), Łuszkiewicz, Kakoko(żk), Garguła (żk), Gancarczyk (żk)(88. Feruga), Labukas (70. Ślusarski). Chojniczanka:** Hładun - W.Lisowski, Biernat (żk), Kieruzel (żk), T. Lisowski (80. Garbacik), Kosakiewicz, Zawistowski, Bartoszewicz, Grzelak (cz.k), Rogalski (69. Niedziela), Mikołajczak (85. Mrozik).