Piłka nożna: Miedź nie miała pomysłu na grę

Dawid Sołtys
Początek sezonu w wykonaniu piłkarzy Miedzi Legnica był obiecujący. Zespół wygrał trzy mecze z rzędu. Przyszedł jednak czas na bardziej wymagającego rywala - Czarnych Żagań i przyszła pierwsza przegrana.

- Brakowało nam dynamiki. Graliśmy w wolnym tempie, a do tego skrzydła nie funkcjonowały. Czarni grali mądrzej i mieli świeżego Piotrka Burskiego w przodzie - mówi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

To rzeczywiście był bardzo słaby mecz Miedzi. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu czterech minut. W 25 minucie po rzucie rożnym gości do piłki doszedł Marek Tracz, uderzył z linii pola karnego i piłka wpadła do siatki. Zasłonięty bramkarz Miedzi Mirko Stamenkovic nie miał przy tej sytuacji nic do powiedzenia.

Cztery minuty później było już 2:0 dla Czarnych. Po ładnej zespołowej akcji, pełnej szybkich podań, legnicka obrona pogubiła się, a sam na sam ze Stamenkovicem wyszedł Burski. Nowy napastnik Czarnych nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Dodać do tego trzeba, że kilka minut wcześniej piłka po jego strzale z 25 metrów wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką.

Akcji legniczan było bardzo niewiele, a najbliżej zdobycia gola był Michał Żółtowski, który uderzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, ale piłkę nad poprzeczkę wybił bramkarz Czarnych.

Miedź kolejny mecz miała zagrać w Wałbrzychu z Górnikiem, ale ze względu na modernizację stadionu spotkanie zostało przełożone na 1 września. Legniczanie zatem w następnym pojedynku zmierzą się 18 sierpnia na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

W Bydgoszczy grał już inny reprezentant Dolnego Śląska - Górnik Wałbrzych, który poległ z Zawiszą 1:3. Górnicy następne spotkanie zagrają dopiero 18 sierpnia w Tychach z miejscowym GKS-em.

Miedź Legnica - Czarni Żagań 0:2 (0:2)
Bramki: Tracz 25, Burski 29.
Żółta kartka: Garuch.
Miedź: Stamenkovic - Balicki, Paszliński, Kucharzak, Żółtowski - Kowal (46 Ochota), Cisse (79 Zieliński), Imianowski (57 Pazurkiewicz), Garuch, Bzdęga (42 Musiałowski) - Orłowski.
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)
Bramki: Warczachowski 45, Maziarz 45 (k), Dąbrowski 69 - Michalak 59.
Żółte kartki: Stefańczyk, Kanik, Maziarz - Jaroszewski.
Górnik: Jaroszewski - Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka - Michalak (66 Rytko), Wepa, Morawski, Zinke (74 Tobiasz) - Janik, Duś (68 Moszyk).
Pozostałe wyniki 2. kolejki: GKS Tychy - Tur 2:0, Raków Cz. - Elana 1:1, Nielba - Lechia Z.G. 1:1, Polonia Sł. - Olimpia Gr. 2:5, Bałtyk Gd. - Chojniczanka 1:0, Jarota - Ruch Z., Zagłębie S. - Polonia N.T. 3:2.

1. Olimpia Grudziądz 2 6 8-3
2. Zagłębie Sosnowiec 2 6 4-2
Bałtyk Gdynia 2 6 4-2
4. Czarni Żagań 2 4 4-2
5. GKS Tychy 2 4 3-1
6. Jarota Jarocin 1 3 5-0
7. Zawisza Bydgoszcz 2 3 3-2
8. Miedź Legnica 2 3 3-3