Piłka nożna. Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:1. Przełamanie Miedzianki

Kibice Miedzi w końcu mają powody do radości. Dzięki stalowym nerwom Wojciecha Łobodzińskiego (z lewej), który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny, legniczanie dopisali sobie trzy punkty Piotr Krzyżanowski
Po dramatycznej końcówce piłkarze Miedzi Legnica pokonali Wigry Suwałki 2:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 91 min Wojciech Łobodziński.

W pierwszej połowie na murawie stadionu przy al. Orła Białego było wszystko prócz... bramek. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy.

Ważnym momentem była 33 minuta, kiedy to Adrian Karankiewicz brutalnie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Daniela Ferugę. Arbiter nie miał w tej sytuacji innego wyjścia niż pokazać zawodnikowi gości czerwoną kartkę.

Na samym początku drugiej części gry pięknym strzałem z dystansu popisał się Radosław Bartoszewicz i "miedzianka" prowadziła 1:0. Gospodarze nie chcieli poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu i raz za razem gościli w polu karnym Wigier.

Później stało się to, czego nikt się nie spodziewał. Jeden z nielicznych ataków gości zakończył się bramką na 1:1 autorstwa Sebastiana Radzio.

Piłkarze prowadzeni tymczasowo przez trenera Janusza Kudybę znów ruszyli do huraganowych ataków. W samej końcówce spotkania, sędzia dopatrzył się faulu na Yannicku Kakoko w "szesnastce" i przyznał gospodarzom rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Wojciech Łobodziński i umieścił ją w siatce, zapewniając wygraną swojej drużynie.

- Nie wiem jak nazwać arbitra, który popełnił tak rażącą ilość błędów w tym spotkaniu. Jego zachowanie w ostatnich minutach, kiedy podyktował karnego dla gospodarzy, jest moim zdaniem karygodne. To jest wypatrzenie wyniku. Tacy arbitrzy niweczą nasz wysiłek - powiedział trener Wigier Zbigniew Kaczmarek.

- Od momentu, w którym graliśmy w przewadze, nasza przewaga była bardzo duża. Stwarzaliśmy sporo zamieszania pod bramką gości, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Mocno rozpoczęliśmy drugą połowę i zdobyliśmy pierwszą bramkę, ale później absurdalny błąd popełnił Daniel Tanżyna i dostaliśmy gola na 1:1. W końcówce uśmiechnęło się do nas szczęście i przełamaliśmy serię czterech meczów bez zwycięstwa - podsumował tymczasowy trener Miedzi Janusz Kudyba.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
Bramki: Bartoszewicz 49, Łobodziński-k. 92 - Radzio 72.
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Miedź: Bledzewski - Bartczak, Lafrance, Tanżyna, Woźniczka, Bartoszewicz (73. Keon), Cierpka, Feruga (73. Szymański), GaruchI (81. Kakoko), Łobodziński, Szczepaniak.
Wigry: Salik - Bartkowski, KarankiewiczI, Wichtowski, BoguszI, Mackiewicz, Żebrowski (90. Biel), Rafalskis, KopczyńskiI (60. Tarnowski), Radzio, Adamek (39. Jarzębowski).

Pozostałe wyniki 13. kolejki
Widzew Łódź - Drutex-Bytovia Bytów 0:1 (Jakóbowski 76); Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:2 (Chałas 50, Piesio 53 - Popović 36, Trzepacz 73); GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (Goncerz 19, Zapotoczny 90 - Szymonowicz 75); Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice 2:1 (Olszar 60, Mikołajczak 14-k. - Reca 76); Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 1:0 (Ława 38); Termalica Bruk-Bet - Wisła Płock 0:2 (Krzywicki 9, Iliew 45).