Piłka nożna: Miedź Legnica - UKP Zielona Góra 3:0

Świętopełek Glegoła
Miedź już jutro rozpoczyna zmagania w Pucharze Polski
Miedź już jutro rozpoczyna zmagania w Pucharze Polski fot. piotr krzyżanowski
Dobrym prognostykiem przed ruszającym sezonem ligowym był sparing Miedzi Legnica z UKP Zielona Góra. Trener Rafał Ulatowski sprawdzał dwie różne jedenastki i chyba obie zdały egzamin, gdyż legniczanie pewnie wygrali 3:0.

Miedź szybko, bo już w 7. minucie ustawiła spotkanie. Jakub Grzegorzewski bezwzględnie obnażył braki gości w kryciu przy rzucie rożnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Na kolejne trafienie przyszło jednak, zgromadzonym w Legnicy kibicom, trochę poczekać. Dopiero w 64 minucie świeżo sprowadzony z KS-u Polkowice Mateusz Szczepanik świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Fedynę, który zachował zimną krew, zwodem minął bramkarza i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Gwoździem do trumny zielonogórzan okazał się kolejny stały fragment gry. Po rzucie wolnym bitym z 40. metra zupełnie bez obstawy na długim słupku został Zbigniew Zakrzewski i bez najmniejszych problemów zmieścił piłkę przy słupku.
Wynik sparingu może cieszyć, ale nie należy popadać w euforię. Bramki, które strzelili legniczanie, wynikały raczej z błędów beniaminka drugiej ligi, niż z mądrze wypracowanych sytuacji.

Już jutro będzie szansa na zweryfikowanie, czy Miedź rzeczywiście jest w dobrej dyspozycji, gdyż podopieczni Rafała Ulatowskiego jadą do Opola, na mecz z lokalną Odrą, rozpoczynając zmagania o Puchar Polski. Spotkanie będzie rozgrywane jak Liga Mistrzów, przy sztucznym oświetleniu, o godzinie 20.30. To dla Dolnoślązaków już ostatnie przetarcie przed startem I ligi, choć trener Ulatowski zapowiada, że potraktują rozgrywki pucharowe z pełną powagą. Natomiast walka o awans do ekstraklasy zainaugurowana zostanie w sobotę, wyjazdowym meczem z Wisłą Płock.

Miedź Legnica - UKP Zielona Góra 3:0 (1:0)
Bramki: Grzegorzewski 7, Fedyna 64, Zakrzewski 72

Miedź. I połowa: Ptak, Wołczek, Midzierski, Tanżyna, Zasada, Łuszkiewiczl, Kasperkiewicz, Madejski, Garuch, Cierpka, Grzegorzewski.
II połowa: Bledzewski, Bartczak, Mowlik, Byrtek, Paszliński, Bartoszewicz, Nowacki, Oleksa, Zakrzewski, Fedyna, Szczepaniak.

UKP: Fabisiak - Dworak, Kiliński, Olejniczak, Górski, Leszczyk, Barski, Mycan, Cierech, Skrzyński, Okińczyc. Zagrali także: Małecki, Sucharek, Piorun, Siwy, Kaczmarczyk, Żak, Mikołajczak.