Piłka nożna: Miedź Legnica - Odra Opole 2:0

JP
miedzlegnica.eu
W sobotę piłkarze Miedzi Legnica rozegrali pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Piotra Tworka i Adama Fedoruka wygrali z II-ligową Ordą Opole 2:0 (1:0). Bramki dla MKS-u strzelili testowani napastnicy - Jakub Chrzanowski i Daniel Bueno.

Legniczanie od początku chcieli zdominować rywala. Zagrali ofensywnie i co chwilę stwarzali sobie dogodną sytuację bramkową. Aktywni byli zawodnicy, którzy przebywają w Miedzi na testach, czyli m.in. napastnicy Jakub Chrzanowski i Daniel Bueno. W 17. minucie Brazylijczyk zapoczątkował akcję na połowie Ordy. Zagrał do Radosława Bartoszewicza, ten podał do Chrzanowskiego, który bez problemu trafił do siatki. Wcześniej Bueno oddał dwa groźne strzały jednak bramkarz Odry je wybronił.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Legniczanom było chyba zimniej. Biegali szybciej od zawodników Odry. W 68. minucie wszystkich obrońców z Opola znów wyprzedził Bueno. Strzelił, trafił i było 2:0. Później dobrą okazję miał jeszcze Tomasz Wojciechowski, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Miedź Legnica – Odra Opole 2:0 (1:0)

Bramki: Chrzanowski (17), Bueno (68).

Miedź: Bledzewski (31 Ptak, 61 Budzyński) – Brożyna (46 Wichłacz, 70 Ciunowicz), Midzierski (46 Księżniakiewicz), Tanżyna (46 Woźniczka), Zasada (46 Kiełpiński), Bartoszewicz (46 Kasperkiewicz), Burkhardt (46 Cierpka), Machaj (46 Szymański), Madejski (46 Wojciechowski), Chrzanowski (46 Nowak), Bueno (75 Mowlik).

Odra: Krakowiak – Żmija, Michniewicz, Nakrosius, Kowalczyk, Nowosielski, Glanowski, Deja, Krawiec, Bondziul, Kocur. Na zmiany wchodzili: Primel, Udarević, Ułasowicz, Wawrzyniak, Giel, Cieluch, Majsner, Krysian, Wolny.

Zawodnicy testowani w Miedzi: Ireneusz Brożyna (Czarni 1910 Jasło), Tomasz Wojciechowski (Prochowiczanka Prochowice), Jakub Chrzanowski (Broń Radom), Damian Ciunowicz (Miedź – zespół juniorów), Daniel Bueno (Brazylia, bez klubu).