Piłka nożna: Miedź Legnica lepsza niż GKS Tychy

Dawid Sołtys
Tego się nikt nie spodziewał. Legnicka Miedź punktuje rywali coraz śmielej
Tego się nikt nie spodziewał. Legnicka Miedź punktuje rywali coraz śmielej Fot. Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Miedzi Legnica potrafią w tym sezonie zaskakiwać. Po ostatnich sezonach kibice Miedzi nie oczekiwali zbyt wiele po drużynie. Początek sezonu w wykonaniu legniczan pozwala jednak patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Podopieczni Janusza Kudyby może nie grają rewelacyjnie, ale w końcu zdobywają punkty. Teraz pokonali u siebie GKS Tychy 1:0, a piękną bramkę strzelił Dominik Piotrowski. Niespełna 19-letni zawodnik gola dającego trzy punkty Miedzi zdobył w 66 minucie. - Stadiony świata. Jeśli nadal będzie tak sumiennie pracował, to ma szansę na grę na dobrym poziomie - komplementował go trener Kudyba.

Piłka wpadła do siatki GKS-u po strzale z ponad 30 metrów, trafiła w samo okienko. - Znalazłem więcej miejsca, zaryzykowałem i się opłaciło - opowiada Piotrowski.

Wynik meczu mógł być wyższy, bo choć samo spotkanie było bardzo wyrównane, to klarowniejsze okazje stworzyła Miedź. Pod koniec pojedynku legniczanie sprytnie wykonali rzut wolny, Garuch podał do będącego na czystej pozycji Marcina Orłowskiego, ten jednak za wysoko przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Miedź może być zadowolona ze zwycięstwa, choć nie pierwszy już raz w tym sezonie schodziła z boiska osłabiona. W 77 minucie za drugą żółtą kartkę murawę opuścił Michał Żółtowski. Na szczęście 25 minut wcześniej czerwoną kartkę zobaczył zawodnik GKS-u. - Michał Żółtowski zachował się nieodpowiedzialnie. Gdybyśmy zremisowali, albo przegrali ten mecz, to zrzuciłbym winę właśnie na niego - nie krył Kudyba.

Po tym zwycięstwie Miedź zajmuje ósme miejsce, ale ma jedno spotkanie zaległe. Już jutro (g. 17) rozegra mecz w 1. rundzie Pucharu Polski z GKP Gorzów Wlkp. Dzięki zwycięstwu legniczanie w kolejnym spotkaniu mogliby się zmierzyć z rywalem z ekstraklasy. Na to liczą kibice. Na razie Miedź wyeliminowała Ruch Radzionków i Lechię ZG. Teraz GKP.

- Teraz grał z nimi Górnik Polkowice i postaram się dowiedzieć kilku rzeczy na temat gorzowian od Dominika Nowaka - mówi opiekun Miedzi.

W ten weekend przerwę w rozgrywkach miał Górnik Wałbrzych. Mecz z Rakowem przełożono na 22.09. Górnik nadal czeka aż wyremontowany zostanie stadion. Ma być już gotowy na 1.09. (środa, g. 17.00), gdy wałbrzyszanie podejmować będą w zaległym meczu legnicką Miedź. Legniczan w spotkaniu z GKS-em Tychy oglądał piłkarz Górnika, a w przeszłości Miedzi Piotr Przerywacz.
Miedź Legnica - GKS Tychy 1:0 (0:0)

Bramka: Piotrowski 66. Widzów: 1250.
Miedź: Siamin - PiotrowskiI (79 Zieliński), Kucharzak, Paszliński, ŻółtowskiIII77. - Ochota (39 Kowal), Spaczyński, Cisse, Garuch, Bzdęga (71 Balicki) - Orłowski.

Inne wyniki: Zdzieszowice - Zawisza 2:2, Olimpia - Zagłębie 1:1, Lechia ZG - Jarota 1:4, Elana- Bałtyk 2:1, Tur - Polonia 4:1, Czarni - Nielba 3:3, Chojnice - Polonia 3:2.

1. Olimpia Grudziądz 5 13 14:4
2. Chojniczanka Chojnice 5 10 9:6
3. Zagłębie Sosnowiec 5 10 6:5
4. Elana Toruń 5 9 7:5
5. Bałtyk Gdynia 5 9 8:5
6. Zawisza Bydgoszcz 5 8 7:4
7. GKS Tychy 5 8 5:3
8. Miedź Legnica 4 7 4:3