Piłka nożna: Miedź Legnica - Czarni Żagań 6:0

Paweł Witkowski
Zbigniew Zakrzewski włączył się do walki o koronę króla strzelców II ligi
Zbigniew Zakrzewski włączył się do walki o koronę króla strzelców II ligi Piotr Krzyżanowski
W zaległym meczu szóstej kolejki grupy zachodniej piłkarskiej II ligi Miedź Legnica rozgromiła na własnym stadionie Czarnych Żagań 6:0.

Podopieczni Bogusława Baniaka umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Ich rywale zajmują przedostatnie miejsce. Mecz oglądał prezes KS-u Polkowice Ryszard Maraszek. Prawdopodobnie doszło do rozmowy szefa I-ligowca ze szkoleniowcem (jeszcze) z Żagania Januszem Kudybą na temat przejścia do dolnośląskiego klubu. Nad byłym trenerem Miedzianki wiszą czarne chmury. Dorobek jego drużyny w dwóch ostatnich meczach to 0 punktów i 1-11 w bramkach.

W środę w Legnicy gospodarze zaatakowali od pierwszego gwiazdka. Zbigniew Zakrzewski już w 4 minucie mógł zdobyć gola. Widać odłożył to na później, bo do bramki trafiał aż 3-krotnie, dzięki czemu awansował na 3. miejsce klasyfikacji strzeleckiej (7 goli). Strzelanie rozpoczął Jakub Grzegorzewski w 7 minucie. To jego 4. trafienie w lidze. Starcie z bramkarzem rywali niestety okupił kontuzją, która zmusiła go do zejścia z boiska po 11 minutach. Golkiper przyjezdnych został zmieniony przy stanie 0:3 (36 min). Zastąpił go wypożyczony z Miedzi Władysław Siamin.