Piłka nożna: KS Polkowice- Flota Świnoujście 3:2

Świętopełek Glegoła, JG
Damian Piotrowski swój dobry występ potwierdził golem
Damian Piotrowski swój dobry występ potwierdził golem fot. piotr krzyżanowski
KS Polkowice znów zapunktowało i jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej I ligi.

Wracają do doskonałej dyspozycji na własnym obiekcie piłkarze polkowickiego KS-u. Tak jak w zeszłym sezonie, na stadionie przy ul. Kopalnianej 4 punkty gubią potentaci I ligi. Tym razem padło na Flotę Świnoujście, która poległa 2:3.

Spotkanie nie zapowiadało się dla czarno-zielonych najlepiej, bowiem już w czternastej minucie wynik otworzył Piotr Tomasik. Zespół trenera Kudyby zdołał odpowiedzieć bramką Piotrowskiego, jednak jeszcze przed przerwą prowadzenie odzyskali goście, dzięki bramce Krzysztofa Bodzionego.

W przerwie trener Kudyba zdołał jednak odpowiednio usposobić zespół, gdyż zdeterminowani polkowiczanie najpierw doprowadzili do wyrównania, po pięknym strzale z woleja Przemysława Kocota, a następnie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu wprowadzonego jeszcze w pierwszej połowie Petra Micicia. Po wielkich emocjach KS zdołał wyrwać niekwestionowanemu faworytowi komplet punktów.
Zimą do rozegrania polkowi-czanom zostały mecze z Pogonią Szczecin na wyjeździe oraz u siebie z Dolcanem Ząbki. Będą to spotkania szczególnie ważne w kontekście dwóch punktów straty do miejsca dającego utrzymanie, które podopieczni trenera Kudyby chcieliby zajmować po rundzie jesiennej.

KS Polkowice- Flota Świnoujście 3:2
Damian Piotrowski 27, Przemysław Kocot 62, Peter Mičic 72 - Piotr Tomasik 13, Krzysztof Bodziony 33

Polkowice: Sebastian Szymański - Krzysztof Janus, Marcin Nowak, Mateusz Bartków (42 Peter Mičic), Przemysław Kocot - Damian Piotrowski, Tomasz Salamoński (83 Mateusz Peroński), Kamil Wacławczyk, Grzegorz Podstawek (61 Jakub Więzik), Damian Ałdaś - Mateusz Piątkowski.

Flota: Paweł Waśków - Bartosz Śpiączka, Ivan Udarević, Piotr Kieruzel, Radosław Jasiński - Mateusz Broź, Marek Niewiada, Daniel Chyła, Krzysztof Bodziony (84 Kamil Stachyra), Tomasz Ostalczyk (76 Christian Nnamani) - Piotr Tomasik (21 Jacek Paczkowski).

żółte kartki: Wacławczyk, Kocot, Ałdaś - Chyła.