Piłka nożna: Kim jest Paweł Ptak, nowy fizjoterapeuta Miedzi...

  Piłka nożna: Kim jest Paweł Ptak, nowy fizjoterapeuta Miedzi Legnica

  Jakub Pęczkowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pracował m.in. z Adamem Nawałką, Robertem Lewandowskim oraz z wieloma polskimi medalistami igrzysk olimpijskich. Paweł Ptak, bo o nim mowa, w poniedziałek został nowym fizjoterapeutą Miedzi Legnica.
  Piłka nożna: Kim jest Paweł Ptak, nowy fizjoterapeuta Miedzi Legnica

  ©B.Hamanowicz/Miedź Legnica

  Można powiedzieć, że to hitowy transfer klubu, bo 31-latek wiedzę o sporcie ma imponującą, nie tylko pod względem medycznym. Przez dwanaście lat najpierw jako zawodnik Krokusa Leszno, potem AZS-u AWF-u Wrocław z powodzeniem rozwijał sprinterską karierę. Zdążył w tym czasie zanotować kilka wartościowych wyników. Jego koronną konkurencją był sztafetowy bieg 4 x 400 metrów, w której w 2001 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, a pięć lat później, już jako senior, wywalczył srebro na ha-lowych mistrzostach świata w Moskwie.

  - Przygodę ze sportem zacząłem od sprintu na 100 i 200 m. Do lekkoatletyki namówił mnie ojciec, który był moim trenerem.
  Już z wieku juniorskim byłem w reprezentacji Polski, a później jako senior zacząłem biegać na 400 m. Cała moja kariera w biegach trwała 12 lat. Największy sukces to właśnie ten srebrny medal w sztafecie na mistrzostwach świata w Moskwie w 2006 roku - wspomina Paweł Ptak. Polskim Usainem Boltem niestety jednak nie został. W 2009 roku z bieżnią kazała mu się rozstać przewlekła kontuzja ścięgna Achillesa.

  Medale dla rodziny w sprincie kompletuje teraz jego żona Ewelina (zawodniczka Śląska Wrocław - przyp. JP), która w 2012 roku zdobyła m.in. brązowy medal ME w Helsinkach. Paweł Ptak po rozbracie z czynnym uprawianiem sportu zajął się jego medyczną stroną. Po ukończeniu fizjoterapii na wrocławskiej AWF przez cztery lata pracował w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, gdzie opiekował się seniorską kadrą, między innymi Piotrem Małachowskim.

  Jak sam mówi, z czasem coraz bardziej ciągnęło go do pracy w piłce nożnej. - Po wielu kursach zrobiłem rozeznanie wśród klubów ekstraklasy i I ligi. Byłem zainteresowany pracą w Śląsku Wrocław. Rozmawiałem nawet z Jarosławem Szandrochą na ten temat, ale nie było wówczas możliwości zatrudnienia. Współpracowałem natomiast z Bartłomiejem Spałkiem w Górniku Zabrze, gdzie poznałem trenera Adama Nawałkę, który później został selekcjonerem reprezentacji Polski. Bartek zaproponował mi pracę w sztabie kadry - wyjaśnia Paweł Ptak.

  Od tej pory fizjoterepeuta biało-czerwonych będzie również dbał o dobrą formę piłkarzy I-ligowej Miedzi Legnica, której pracownikiem został w poniedziałek. - Sam zgłosiłem się do zespołu. Jestem już po rozmowie z trenerami i władzami klubu. Podoba mi się tutaj - przyznaje.

  W środę Miedzianka rozegrała sparing w Jarocinie z II-ligową Jarotą. Wygrała 5:0.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo