Piłka nożna, III liga: W Kostrzynie zagrali tylko jedną połowę

Paweł WitkowskiZaktualizowano
Nie zwalnia tempa MKS Oława. Zespół Sebastiana Sobczaka w Nowej Soli wygrał 2:0 w pierwszej wiosennej kolejce III ligi. Bramki zdobyli Mateusz Gancarczyk i Paweł Łodyga.

Grad goli kibice widzieli w Kostrzynie nad Odrą, mimo że rozegrano tam tylko 45 minut. Gospodarze na mecz (właściwie to połowę meczu) z Motobi Kąty Wrocławskie wystawili zaledwie dziewięciu graczy. Przed startem rundy nie było wiadomo, czy Celuloza w ogóle przystąpi do rozgrywek z powodu problemów organizacyjno-finansowych. Do przerwy było już 7:0 dla przyjezdnych, których podróż do Kostrzyna trwała blisko 5 godzin. Zawodnicy Celulozy poinformowali rywali w szatni, że na drugą połowę już nie wyjdą. Ekipa Motobi tę decyzję przyjęła ze zrozumieniem. Mecz najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany na walkower.

III liga
Bielawianka Bielawa - Lechia Zielona Góra 1:0 (Chęciński 53),
Ilanka Rzepin - Lechia Dzierżoniów 2:2 (Adamczew-ski 60, Warcholak 90 z karnego - Paszkowski 40, Kret 65),
Orzeł Ząbkowice Śl. - Polonia Trzebnica 1:1 (Deneka 67 - Mądrzejewski 69 karny),
Promień Żary - Pogoń Świebodzin 2:0 (Świdkiewicz 63, Gad 66),
Polonia/Sparta Świdnica - Orzeł Międzyrzecz 1:2 (Łagiewka 6 - Sędziak 17, 44),
Arka Nowa Sól - MKS Oława 0:2 (Gancarczyk 9, Łodyga 75).
Celuloza Kostrzyn nad Odrą - Motobi Bystrzyca Kąty Wr. przerwany przy stanie 0:7. Bramki zdobyli: Janusz dwie, Dzięgleski, Gambal, Mierzwa po jednej i z karnego Kotwicki.

1. MKS Oława 16 38 32-16
2. Promień Żary 17 29 37-29
3. Polonia Trzebnica 17 28 21-14
4. Lechia Dzierżoniów 17 28 29-20
5. Lechia Zielona Góra 17 26 22-14
6. Ilanka Rzepin 17 24 23-23
7. Polonia/Sparta 17 24 24-21
8. Orzeł Międzyrzecz 17 24 24-21