Piłka nożna, II liga: Wygrana Miedzi, remisy Chrobrego i Górnika

Paweł Witkowski, JG
W Wałbrzychu Górnik PWSZ zremisował bezbramkowo z Chojniczanką. Na zdjęciu Roman Maciejak faulowany przez rywala fot. Dariusz Gdesz
Z dolnośląskich drugoligowców w sobotę wygrała tylko Miedź Legnica.

Po piątkowym remisie GKS-u Tychy zrównać się punktami z liderem II ligi mógł Chrobry. Podopieczni Ireneusza Mamrota jednak szansy nie wykorzystali i tylko zremisowali z przedostatnim w tabeli Bałtykiem 1:1. Pomarańczowi uzyskali prowadzenie w 30. minucie po samobójczym trafieniu Dariusza Kudyby. Po godzinie gry wydawało się, że jest już po meczu, gdy czerwoną kartkę za faul otrzymał obrońca przyjezdnych Marcin Martyniuk. Jednak osłabiona ekipa znad morza walczyła do końca.

- O rywalu wiedzieliśmy bardzo dużo, pierwsza połowa to pokazała. W przerwie założenia były takie, że mieliśmy grać wysoko. Tymczasem oddaliśmy pole. Tak jak nigdy nie reaguję na gorąco zaraz po meczu, tak tym razem musiałem poważnie porozmawiać z drużyną. To jest nie do przyjęcia, że tracimy punkty, gdy przeciwnik gra w dziesięciu - mówił trener Chrobrego Ireneusz Mamrot.

Debiut na ławce trenerskiej Bałtyku zaliczył Waldemar Tęsiorowski, który ostatnio był asystentem Ryszarda Tarasiewicza w ŁKS-ie Łódź. - Do tej pory zdążyłem przeprowadzić zaledwie jeden trening z moim nowym zespołem. Dzięki temu spotkaniu dowiedziałem się dużo nowego o drużynie. Szczególnie cieszy mnie postawa młodych graczy. Cieszy też zdobyty punkt. Mam nadzieję, że Chrobry wiele na tym meczu nie straci i wywalczy awans. Swoją drogą wydaje się, że gra w przewadze liczebnej to bolączka polskich zespołów. Pokazał to nie tylko ten mecz, ale także spotkania w ekstraklasie - mówił Tęsiorowski.

Potknięcie pomarańczowych wykorzystała Miedź Legnica. Zespół Bogusława Baniaka wygrał w Żaganiu 1:0 po ciężkim meczu. Ciężkim nie tylko z powodu dobrej gry rywala, ale też trudnych warunków atmosferycznych. Nad stadionem Czarnych na-przemiennie rządził deszcz, śnieg, wiatr i słońce. Zwycięstwo uratował w 70. min Jakub Grzegorzewski, który chwilę wcześniej zmienił Zbigniewa Zakrzewskiego. Miedzianka i Chrobry to jedyne drużyny z czołówki, które jeszcze nie przegrały na wiosnę. Mają na koncie zwycięstwo i dwa remisy.

Taki sam bilans ma Górnik Wałbrzych, który zremisował bezbramkowo z czwartą w tabeli Chojniczanką. W tym spotkaniu nad stadionem kibice również mogli zobaczyć cztery pory roku.

Najgorszą pogodę piłkarze mieli w Częstochowie. W drugiej połowie starcia Rakowa z Nielbą mecz przerwano niemal na kwadrans z powodu śnieżycy. Ekipa z Wągrowca wygrała 4:0.

Chrobry Głogów - Bałtyk Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Kudyba 30 samobójcza - Bułka 78.
Chrobry: Augustyn - Ziemniak, Sylwestrzak, Michalec, Samiec - Bukraba (76 Filbier), Hałambiec, Niedźwiedź (72 Stasiak), Soboń, Kaczmarek - GrzybowskiI(81 Miazgowski).
Bałtyk: Kaniecki - MusułaI, KrólI, MartyniukI, Dettlaff - LemanekI, Stukonis (66 Filipiak), WłodarczykI, JurgaI(90 Frankowski) - Kudyba, WilczewskiI(46 Bułka).

Górnik PWSZ Wałbrzych - Chojniczanka Chojnice 0:0
Górnik: Jaroszewski - Wojtarowicz, Bartos, Zawadzki, Sawicki (83. Orzech) - Rytko, Morawski, WepaI, Zinke - Orłowski (63. Matuszak), Maciejak.
Chojniczanka: Misztal - Gogol, HajduczekI, Sierant, Bednarek - Tatara (46. Trojanowski), Atanacković, Pach, Wasikowski - Gregorek (34. Pieczara), KaźmierowskiI(68. LigienzaI).

Czarni Żagań - Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorzewski 70.
Czarni: Siamin - Wróbel, Galuś, Olejniczak, Filipe - Pałys, JanusI(46 Mendes), Kłak, Pawela (75 Jankowski) - Szuszkiewicz, ImehI.
Miedź: Bledzewski - Zasada, MowlikI, Woźniczka, Starosta - Madejski, Lenkiewicz (87 Zieliński), Garuch (46 NowackiI), Gawlik - SzewczukI(82 Hempel), ZakrzewskiI (69 Grzegorzewski).

II liga, grupa zachodnia
Pozostałe mecze 23. kolejki: Bytovia Bytów - Jarota Jarocin 1:1 (Pietroń 69 - Cierniewski 41), GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Raków Częstochowa - Nielba Wągrowiec 0:4 (Mikołajczak 24, 47, Pietrowski 52, Szczepaniak 88 z karnego), Calisia Kalisz - MKS Kluczbork 1:0 (Odunka 5), Energetyk ROW Rybnik - Tur Turek 2:1 (Kostecki 68, Wieczorek 88 z karnego - Staroń 29), Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice 0:1 (Kasprzyk 62 z karnego).

1. GKS Tychy 23 43 33-13
2. Miedź Legnica 23 41 38-15
3. Chrobry Głogów 23 41 30-25
4. Chojniczanka 23 40 43-29
5. Ruch Zdzieszowice 23 38 27-25
6. Bytovia Bytów 23 36 31-30
7. Elana Toruń 23 33 31-30
8. Jarota Jarocin 23 32 27-25