Piłka nożna, II liga: Dominacja drużyn z Dolnego Śląska

Świętopełek Glegoła
Dolnośląscy kibice, patrząc natabelę II ligi, nie mogą być bardziej szczęśliwi. Na czele stawki znajdują się dwa zespoły z naszego regionu: Chrobry i Górnik.

Głogowianie w ostatniej kolejce gościli u siebie Odrę Opole. Beniaminek bardzo szybko został pozbawiony nadziei na pozytywny wynik, bo już w drugiej minucie po pięknym prostopadłym podaniu od Michała Ilkowa-Gołębia świetnym rajdem popisał się Damian Sędziak i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Panowie świetnie się tego dnia dogadywali, bo już pięć minut później zamienili się rolami: Ilków-Gołąb wykończył płaskie dośrodkowanie Sędzia-ka. Spory błąd popełnił w tej sytuacji bramkarz gości. Po przerwie głogowianie dołożyli jesz-cze po dwa trafienia, autorstwa Mateusza Janeczki i Bartosza Machaja - oba po podaniach niesamowitego tego dnia Sędziaka. Honorowa bramka zdobyta w końcówce przez Odrę nic już nie zmieniała.
Wałbrzyszanie natomiast bezlitośnie wypunktowali najsłabszą drużynę ligi - Calisię Kalisz. Podopieczni Macieja Jaworskiego nie mieli najmniejszych problemów z szybkim narzuceniem swojego stylu gry rywalowi, co już w 8 minucie dało efekt w postaci bramki Dariusza Michalaka. Niespełna dziesięć minut później podwyższył Daniel Zinke i w zasadzie było już po meczu. Bramki Adriana Mo-szyka i Marcina Folca nazwać można kopaniem leżącego.

II liga, grupa zachodnia

Chrobry Głogów - Odra Opole 4:1 (2:0)
Bramki:
Sędziak 2, Ilków-Gołąb 6, Janeczko 58, Machaj 62 - Kocur 87
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 2050

Chrobry: Rzepecki, Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Machaj(73. Ciechański), Ulatowski (56. Gancarczyk), Hałambiec, Janeczko (82. Kuczer), Sędziak (67. Tabaczyński), Szczepaniak.
Opole: Kosutl,Łozińskil, Michniewicz, Lalko, Krawiec (65. Skrzypczak), Tomanek, (55. Kocur), Glanowski (Wawrzyniak 81), Deja, Krysian, Cieluch, Setla.

KS Polkowice - Ostrovia Ostrów Wlkp. 1:1 (0:0)
Bramki:
Famulski 53 - Kowalski-Haberek 67
Sędzia: Michał Grocki (Łódź)

Polkowice: Kazimierczak, Dardal, Ałdaś, Bancewicz (46. Gałach), Bartków, Zieliński, Bryła, Famulski, Garyga,Szewczyk (79. Żmija), Sołtyński(66. Fryzowicz).
Ostrovia: Pawłowski, Krawczyk, Czech, Cyfert, Wiązek, Szepeta (62. Błaszczyk), Kowalski-Haberek, Molka, Michalski(62. Szymanowski), Goścniak, Kempiński (90. Giecz).

Calisia Kalisz - Górnik Wałbrzych 0:4 (0:3)
Bramki:
D. Michalak 8, Zinke 16, Moszyk 39 - z karnego, Folc 79

Górnik: Jaroszewski, Łaski, Bartos,D. Michalak, Orzech - Wepa, Szuba, Rytko, Moszykl (82' Chajewski) - Folc, Zinke (69' Sawicki).
Calisia: Kołba, Cieślakl, Fechner, Wieczorek (65. Stoychevl), Paczkowski, Gawlik, Kotwica, Kuciński, (70. Zając), Bujalski, (46. Jasiński), Sobczak, Wandzel (46. Sierzputowski).

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Gryf Wejherowo - Jarota Jarocin 3:0 (Siemaszko 23, Bejujk 26, Kostuch 81), Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (Surdykowski 5 - Tumicz 29), Ruch Zdzieszowice - Błękitni Stargard Szczeciński 3:4 (Baraniak 14, Hanzel 26, 83- Magnuski 45, Gajda 59 - z karnego, Wojtasiak 65, Liśkiewicz 76), Rozwój Katowice - Warta Poznań 1:0 (Wolny 90), Polonia Bytom - Raków Częstochowa 3:0 (Jarka 22, 30, Walesa 90), MKS Kluczbork - UKP Zielona Góra 1:2 (Kojder 41- Okińczyc 4 - z karnego, Olejniczak 22).

Następna kolejka, 4.09: Górnik Wałbrzych- Ruch Zdzieszowice (godz. 17), 7.09: Zielona Góra - Wejherowo, Raków - Kluczbork, Ostrów - Bytom, Opole - Polkowice(godz. 20.30), Warta - Chrobry (godz. 16), Stargard Szcz. - Katowice, Sosonowiec - Kalisz, 7.09: Jarocin - Bytów.

Rekordowa cena za zaginiony obraz Matejki.