Piłka nożna, I liga: Pogoń Szczecin- KS Polkowice 3:2

Świętopełek Glegoła
Polskapresse
Niestety, tym razem niespodzianki nie było. Podopieczni Janusza Kudyby nie dali rady faworyzowanej Pogoni Szczecin i polegli na wyjeździe 2:3.

Początek był dla czarno-zielonych obiecujący, bo już w trzeciej minucie, po wrzucie z autu, w zamieszaniu przed bramką gospodarzy do piłki dopadł Krzysztof Janus i umieścił ją w siatce. Odpowiedź Pogoni była błyskawiczna. Z linii końcowej dośrodkowywał Przemysław Pietruszka, a głową akcję wykończył Bartosz Ława. Potem swoje sytuacje miał Mateusz Piątkowski, ale napastnik polkowickiego klubu nie miał tego dnia szczęścia. Jeszcze przed przerwą portowcy dopięli swego, a bramkę po wrzutce Ediego zdobył Donald Djousse. Tym razem to czarno-zieloni nie pozwolili przeciwnikom na długą radość z prowadzenia. W 43 minucie rzut rożny na bramkę zamienił Marcin Nowak.

Druga połowa znów zaczęła się od błysku kameruńskiego gwiazdora Pogoni. Djousse wykorzystał dogranie Kolendowicza i wynik brzmiał 3:2. To nie osłabiło determinacji zawodników z Dolnego Śląska, którzy mieli swoje okazje do wyrównania. Niestety, raz sędzia nie dopatrzył się karnego, po faulu Emila, to znów piłkę z linii bramkowej wybijał Ława. Polkowiczanom w ostatecznym rozrachunku zabrakło boiskowego cynizmu pod bramką rywali i trzy punkty zostały na północy.

I liga

Pogoń Szczecin- KS Polkowice 3:2 (2:2)
Bramki: Ława 5, Djousse 40, 52 - Janus 3, Nowak 43

Polkowice: Szymański - Kocot (82. D. Wacławczyk), Nowak, Micic, Kazimierczak - Janus, Salamoński, K. Wacławczyk, Piątkowski, Piotrowski (76. Bryła) - Więzik (84. Podstawek).

Pozostałe spotkania 15. kolejki: Piast - Arka 2:2 (Kędziora 40, 85 - Benat 7, 66), Olimpia E. - GKS 2:2 (Zaniewski 14, Iwan 32 - Pitry 26, Rakels 80), Olimpia G. - Bogdanka 0:0, Wisła - Sandecja 6:1 (Paulo 18, 67, Biliński 26, 55, Gueye 33, 47 - Janic 3), Zawisza - Nieciecza 2:3 (Leśniewski 7, Błąd 83 - z karnego - Lipecki 38, Szałęga 45, Drozdowicz 74), Kolejarz - Ruch 2:0 (Zawiślan 66, Wolański 80), Dolcan - Flota 2:2 (Tataj 19, Piesio 68 - Bodziony 24, Kieruzel 90). Warta - Polonia zakończył się po zamknięciu wydania gazety.

1. Pogoń Szczecin 19 38 36-15
2. Termalica Nieciecza 19 34 27-15
3. Zawisza Bydgoszcz 19 34 23-18
4. Piast Gliwice 19 32 30-27
5. Flota Świnoujście 19 31 25-18
6. Kolejarz Stróże 19 30 20-18
7. Bogdanka Łęczna 19 27 23-22
8. Arka Gdynia 19 26 30-25