Piłka nożna: Górnik Wałbrzych rozpoczyna od remisu

Świętopełek Glegoła
Bez kompleksów do drugoligowych zmagań przystąpili piłkarze Górnika Wałbrzych. W zaległym spotkaniu dolnośląski beniaminek zremisował z Czarnymi Żagań 2:2.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Wałbrzyszanie prowadzili grę i już po 18 minutach mogli cieszyć się z prowadzenia, kiedy piłkę do bramki skierował najlepszy strzelec Górnika w III lidze Dominik Janik.

Na odpowiedź Czarnych nie trzeba było długo czekać. Szybko przeprowadzona akcja ze skrzydła, wykończona przez Michała Wróbla, dała miejscowym remis. Jak się okazało, nie było to ostatnie słowo podopiecznych Zbigniewa Smółki. W 43 minucie kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, łańcuszek podań i do właściwie pustej bramki trafia Piotr Burski.

- Po tej pierwszej bramce zablokowaliśmy się psychicznie. Chyba moi zawodnicy pomyśleli, że mamy już ten mecz wygrany. Przeciwnik pokazał jednak charakter. W drugiej połowie graliśmy lepiej i to, że tak długo utrzymywało się prowadzenie Czarnych, było w dużej mierze zasługą bramkarza gospodarzy, który kapitalnie wyciągnął przynajmniej cztery stuprocentowe strzały - komplementował Bubnowicz.

Górnicy zdołali jednak z Żagania wywieźć jeden punkt, za sprawą bramki 17-letniego Kornela Dusia, który wykończył akcję biało-niebieskich w 89 minucie. - Kornel gra naprawdę świetnie. Widać, że ten młody zawodnik może naszej drużynie j bardzo wiele dać - stwierdził opiekun wałbrzyszan.

Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych: 2:2 (2:1)

Bramki: Wróbel 26 min, Burski 44 min - Janik 18 min, Duś 89 min

Górnik: Jaroszewski, Majka, Wojtarowicz, Przerywacz, Protasewicz (60 Michalak), Zinke, Wepa, Morawski, Rytko (63 G. Michalak), Duś, Janik (69 Moszyk)