Piłka nożna. Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 1:2

Paweł Gołębiowski, JG
Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 1:2
Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 1:2 fot. Paweł Gołębiowski
Górnik Wałbrzych - tegoroczny spadkowicz z II ligi - ma za sobą pierwszy tego lata sparing. Wałbrzyszanie przegrali 1:2 z Rakowem Częstochowa.

Górnik wykorzystał obecność w Wałbrzychu drużyny z Częstochowy, która przebywa w Aqua Zdroju na obozie treningowym. Raków to silny przeciwnik, jedna z czołowych ekip II ligi, która w poprzednim sezonie do końca biła się o awans. Po pierwszej połowie pojedynku na stadionie przy ul. Ratuszowej był jednak remis 0:0.

W drugiej części spotkania, w 55 minucie, bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Orłowski i Górnik prowadził 1:0. Po chwili mogło być 2:0, ale Orłowskiemu nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Rakowa. To wyraźnie pobudziło zespół z Częstochowy. W 60 minucie wyrównał po golu testowanego zawodnika, a w 70 minucie piłka uderzana przez tego samego gracza odbiła się od Grzegorza Michalaka i wpadła do bramki Górnika.

W zespole gospodarzy w tym sparingu nie zagrał nowy zawodnik Adrian Mrowiec, ale wystąpił testowany piłkarz jednej z drużyn z niższych lig z naszego terenu. Wałbrzyszanie następny sparing rozegrają w sobotę, 11 lipca z Victorią Świebodzice.

Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 1:2 (bramka dla Górnika - Orłowski 52)
Górnik: Jarosiński (Błaszczyk) - D. Michalak, Orzech, G. Michalak (46. Surmaj), Krzymiński (46. Kocot), Rytko, Sawicki, Radziemski (Gawlik), Śmiałowski (46. Misiak), Oświęcimka, Orłowski (Sobiesierski).