Piłka nożna: Górnik Polkowice odpadł z Pucharu Polski

Dawid Sołtys
Dość nieoczekiwanie piłkarze Górnika Polkowice pożegnali się z Pucharem Polski już w rundzie przedwstępnej. Na wyjeździe przegrali z Lechią Zielona Góra 0:1.

Bramka w spotkaniu padła w dogrywce. W 109 minucie gola strzelił były gracz Górnika Michał Kojder. Polkowiczanie nie dotrwali do końca w komplecie, bo kilkanaście minut przed końcem pojedynku czerwoną kartkę zobaczył Maciej Soboń.

Górnik w sobotę (godz. 19) rozegra pierwszy mecz ligowy. U siebie podejmie Górnika Łęczna. Ostatnio w Polkowicach głośno było o Tomaszu Salamońskim, który w wywiadzie dla jednej z gazet skrytykował m.in. dyrektora klubu Piotra Korczaka. Doświadczony pomocnik niezadowolony jest, że zawodnicy dostali tylko 15-20 proc. podwyżki za awans do pierwszej ligi i że nie było z tej okazji żadnej premii.

Salamoński w ostatnim meczu znalazł się w składzie desygnowanym przez Dominika Nowaka, ale nie wiadomo, czy jego wypowiedzi nie pociągnie żadnych konsekwencji.

Skład Górnika: Szymański - Małkowski, Opałacz, Pokorny, Sierpina - Salamoński, Wacławczyk (87 Bancewicz), Mróz (22 Soboń), Piotrowski (104 Żmudziński) - Chyła, Grzybowski.