Piłka nożna. GKS Katowice - Miedź 0:1. Dwa mecze i komplet punktów Tarasiewicza

Rafał Bajko
Ryszard Tarasiewicz poprawił wyniki Miedzi Legnica
Ryszard Tarasiewicz poprawił wyniki Miedzi Legnica Piotr Krzyżanowski
Miedź wygrała w Katowicach z GKS-em 1:0, strzelając bramkę w końcówce meczu. To drugi triumf legniczan pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza w I-lidze.

Mimo tego, że "Miedzianka" dźwignęła się z ostatniego miejsca w tabeli i w końcu zaczęła wygrywać, to trudno jednak napisać, że jej zwycięstwa są pewne i zasłużone. Pojedynek w Katowicach, szczególnie w pierwszej połowie, był bardzo nudny i stał na dość kiepskim poziomie.

Nieco lepiej wyglądało to w drugich 45 minutach. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wykorzystali osłabienie GKS-u, który od 85 minuty grał w "10". Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w zamieszaniu podbramkowym zdobył Tomasz Midzierski . Legniczanie strzelili jeszcze jedną bramkę, dokładnie dziewięć minut wcześniej, ale nie została ona uznana z uwagi na spalonego.

Miedź wygrywa zatem drugie spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca, zgarniając punkty w samych końcówkach. Triumf z Wisłą Płock legniczanie wywalczyli przecież w 90 minucie...