Piłka nożna: Brawo! Miedź Legnica pokonuje Tur Turek

Dawid Sołtys
Orłowski błysnął dobrym zmysłem strzeleckim
Orłowski błysnął dobrym zmysłem strzeleckim Fot. Polskapresse
Niezwykle udany początek sezonu mają piłkarze Miedzi Legnica. Po niespodziewanym wyeliminowaniu w Pucharze Polski pierwszoligowego Ruchu Radzionków pokonali na wyjeździe Tur Turek w inauguracyjnym spotkaniu II ligi.

Po raz drugi z rzędu strzelili rywalom trzy bramki, a właśnie zdobywanie goli w poprzednim sezonie było ich największą bolączką.

Mecz dla podopiecznych Janusza Kudyby rozpoczął się źle, bo już w 5 minucie po golu Michała Steinke gospodarze prowadzili. Zawodnik Tura Mirko Stamenkovica pokonał uderzeniem głową.

Miedź wyrównała w 35 minucie, za sprawą Marcina Garucha. Po przerwie zaś legnicki zespół wyszedł na prowadzenie. Ładną bramkę z rzutu wolnego zdobył Marcin Orłowski. Na dziesięć minut przed końcem zwycięstwo przypieczętował nowy nabytek Wojciech Bzdęga.

Wygrana 3:1 na wyjeździe dobrze wróży na przyszłość, jednak nie wolno zapominać, że to dopiero początek sezonu, a rywal legniczan - Tur Turek przeszedł rewolucję kadrową i nie zdołał się jeszcze zgrać. Najważniejsze są jednak trzy punkty.

Przed Miedzią w tym tygodniu dwa mecze. Już w środę (godz. 18) legniczanie podejmować będą Lechię Zielona Góra w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski, a w sobotę (godz. 17) grają u siebie z Czarnymi Żagań.

Tur Turek - Miedź Legnica 1:3 (1:1)
Bramki: Steinke 5 - Garuch 35, Orłowski 60, Bzdęga 80
Miedź: Stamenkovic - Piotrowski (75 Zieliński), Paszliński, KucharzakI, Żółtowski - KowalI, Cisse, SpaczyńskiII86., GaruchI, Balicki (46 Bzdęga) - Orłowski.
Inne wyniki II ligi: Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 1:0, Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin 0:5, Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia 2:3, Chojniczanka Chojnice - Polonia Słubice 1:1, Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowice 3:1, Lechia Zielona Gora - Raków Częstochowa 1:1, Elana Toruń - GKS Tychy 1:1, Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych (04.08)