Pierwszy tramwaj przejechał Hubską. Prowadzone były testy torowiska (ZDJĘCIA)

Jarosław Jakubczak, Marcin KrukZaktualizowano 
Po bardzo długim czasie budowa się kończy. We wtorek na Hubskiej odbywały się jazdy testowe tramwaju. Regularne kursy rozpoczną się po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie torowiska. Kiedy to będzie? Prawdopodobnie dopiero w czerwcu.

Pierwszy tramwaj przejechał nowo otwieranym odcinkiem ul. Hubskiej we wtorek, 21 maja. Skoda o numerze taborowym 3016 z informacją „Jazda testowa” na tablicy zamiast numeru linii wyjechała spod wiaduktu na ul. Pułaskiego, skręciła w wyremontowaną ulicę i rozpoczęła testy. Tramwaj jeździł po obu torowiskach, aby urzędnicy i budowlańcy mogli sprawdzić czy są one przygotowane do regularnego ruchu.

Czytaj także:Cud na Hubskiej! Po wielu przygodach budowa jest zakończona. Wiemy, kiedy otwarcie

- Jesteśmy po testowym przejeździe tramwaju przez przebudowany odcinek ul. Hubskiej. Przejazd ten nie decyduje o tym, czy drogę otwieramy, czy nie. Wszystko jest już gotowe. Nie stwierdziliśmy żadnych usterek. Trwają ostatnie odbiory techniczne i drobne regulacje, które zostały zanotowane po próbnym przejeździe. Po nich, w najbliższy weekend, droga zostanie oddana do użytku - powiedział Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Tramwaj linii 16 będzie kursował od Tarnogaju pętli ZOO przez al. Armii Krajowej, Hubską, Pułaskiego, pl. Wróblewskiego, most Grunwaldzki, rondo Reagana, Skłodowskiej-Curie i most Zwierzyniecki. Nowością będzie to, że tramwaj będzie przejeżdżał przez odcinek Hubskiej od ul. Glinianej do Pułaskiego.

Czytaj także:Prezydent Sutryk obiecał zlikwidować parking dla urzędników. Sprawdzamy, czy ta obietnica została spełniona

Na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii 110, 125 i 325. Przez Hubską pojadą w obu kierunkach i będą zatrzymywały się m.in. na nowym przystanku przy skrzyżowaniu Hubskiej i Dawida.

Ulica, która będzie otwarta w sobotę, 25 maja, ma po jednym pasie dla samochodów, drogi rowerowe w obu kierunkach i torowisko pośrodku. Tramwaje pojadą prawdopodobnie w czerwcu, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie torowiska.

Czytaj także:Opinie o zagrożeniu życia i konieczności remontu to za mało, żeby wstrzymać budowę

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

f
ff
2019-05-21T16:19:02 02:00, Jaro_83:

Co za inteligent zaprojektowal ta droge. Tylko dac nobla. Oczywiscie w tym miescie kierowcy sie nie licza. Tylko tramwaje, autobusy, rowery, trawnik z drzewkiem i jeden pas. I nikogo to nie obchodzi ze dostawcy musza gdzies zaparkowac I wyladowac towar. Bo po co, tak stanie w zakazanym miejscu I dostanie mandat.

Takiego burdelu nie znajdziecie nigdzie tylko tutaj.

2019-05-21T19:25:52 02:00, Gość:

Nie liczą się? A co, nie ma tam jezdni?

2019-05-21T21:14:38 02:00, ŚmierdziCiZRury iNieTylko:

Dotąd auta terroryzowały mieszkańców.Nie było jak rowerem przejechać, tramwaje stały w korkach, pieszy nie mógł przejść z wózkiem po chodniku, trawniki były zajeżdżane itd.

Auta są dla przedsiębiorców a do wożenia doopy możesz się przesiąść na tramwaj. Nawet będziesz musiał choć masz alternatywę jak wolisz swoje autko. Twój wybór. Kogo obchodzą twoje jęki? Zawsze możesz się poddać terapii uzależnień.

tak tramwaje z menelami,

pełne spoconych pasażerów (niestety czasem niedomytych)

super jazda

S
Sqealer

Hurra! Niech Żyje! Wieczna Chwała dla naszego umiłowanego Pana Prezydenta! Niech Żyje! Niech Żyje. Dziękujemy! Dziękujemy! Ten oszałamiający sukces wzbudził wśród mieszkańców naszego miasteczka erupcje radości i euforii. Pan prezydent jest dla wrocławian jak ojciec, co to kota nakarmi i sprawi, że tramwaj przejedzie. Czym wrocławianie, lud nieustannie stękający zasłużył sobie na tak dobrego pana i władcę?

G
Gość
2019-05-21T17:48:34 02:00, Ewa:

Byłam dziś na Hubskiej i mam pytanie: Czy przed oficjalnym otwarciem drogi dla ruchu zostanie ona (i przylegające chodniki) dokładnie posprzątana i umyta ze wszelkich pozostałości prac remontowych (resztki materiałów, piasku, gliny itp. - to co widać na zdjęciach) ?

i gruzuuuuu

t
taka prawda

Zróbcie koniecznie na tej Hubskiej światła, tam tak bardzo rozpędzają się tramwaje i samochody, że nie można przejść!

G
Gość

I spowoduje braku pieniędzy na drogi zasłaniałą się eko polityką, rowerami i tramwajami

G
Gość

No to tylko jeszcze Powstańców Wielkich, Kamienna, Wielka, rondo na powstanców, plus północna obwodnica, dodatkowa droga wyjazdowa od strony Wojnowa żeby odciążyć ulice. Wreszcie będzie można normalnie jedzić po Wrocławiu. Ścieżki rowerowe i tramwaje powinny mieć oddzielone części ulicy, a po drugie to nie jest Amsterdam większość rowerów po prostu przeszkadza w ruchu bo nie ma wyznaczonych miejsc bo brak kasy ale dobrze że przynajmniej jedną rzecz zrobili. Miasto powinno więcej inwestować w infrastrukture a nie słyszę żeby planowali więcej przeznaczyć.

G
Gość
2019-05-21T16:19:02 02:00, Jaro_83:

Co za inteligent zaprojektowal ta droge. Tylko dac nobla. Oczywiscie w tym miescie kierowcy sie nie licza. Tylko tramwaje, autobusy, rowery, trawnik z drzewkiem i jeden pas. I nikogo to nie obchodzi ze dostawcy musza gdzies zaparkowac I wyladowac towar. Bo po co, tak stanie w zakazanym miejscu I dostanie mandat.

Takiego burdelu nie znajdziecie nigdzie tylko tutaj.

2019-05-21T19:25:52 02:00, Gość:

Nie liczą się? A co, nie ma tam jezdni?

2019-05-21T21:14:38 02:00, ŚmierdziCiZRury iNieTylko:

Dotąd auta terroryzowały mieszkańców.Nie było jak rowerem przejechać, tramwaje stały w korkach, pieszy nie mógł przejść z wózkiem po chodniku, trawniki były zajeżdżane itd.

Auta są dla przedsiębiorców a do wożenia doopy możesz się przesiąść na tramwaj. Nawet będziesz musiał choć masz alternatywę jak wolisz swoje autko. Twój wybór. Kogo obchodzą twoje jęki? Zawsze możesz się poddać terapii uzależnień.

Widzisz potłuczony eko-rowero-terrorysto, nawet nei zrozumiałeś co on napisał. A pisał właśnie o autach dostawczych które zgodnie z literą prawa nie mają jak wyładować legalnie towaru. na ulicy nie wolno się zatrzymać, bo łamiesz prawo (zakaz zatrzymywania się). O parkowaniu na chodniku, DDR czy trawniku nie uszę chyba wspominać że jest nielegalne.

Czytaj - myśl - komentuj. W tę stronę to działa.

G
Gość
2019-05-21T16:19:02 02:00, Jaro_83:

Co za inteligent zaprojektowal ta droge. Tylko dac nobla. Oczywiscie w tym miescie kierowcy sie nie licza. Tylko tramwaje, autobusy, rowery, trawnik z drzewkiem i jeden pas. I nikogo to nie obchodzi ze dostawcy musza gdzies zaparkowac I wyladowac towar. Bo po co, tak stanie w zakazanym miejscu I dostanie mandat.

Takiego burdelu nie znajdziecie nigdzie tylko tutaj.

2019-05-22T14:09:31 02:00, Marek:

Moja córka dostała się w tym roku do przedszkola i na początku maja zmieniłem urząd skarbowy na US w Strzelinie. Jeżeli Harley Sutryk chce walczyć z kierowcami to zachęcam wszystkich kierowców do zmiany urzędów skarbowych na te poza Wrocławiem. Wystarczy wypełnić formularz ZAP-3 podać jakiś adres, najlepiej członka rodziny chociaż i tak wysyłają na adres zameldowania lub podać inny do korespondencji.

Ja też tak zrobiłem. I mój podatek został w Oławie :)

G
Gość
2019-05-21T16:19:02 02:00, Jaro_83:

Co za inteligent zaprojektowal ta droge. Tylko dac nobla. Oczywiscie w tym miescie kierowcy sie nie licza. Tylko tramwaje, autobusy, rowery, trawnik z drzewkiem i jeden pas. I nikogo to nie obchodzi ze dostawcy musza gdzies zaparkowac I wyladowac towar. Bo po co, tak stanie w zakazanym miejscu I dostanie mandat.

Takiego burdelu nie znajdziecie nigdzie tylko tutaj.

2019-05-21T18:44:21 02:00, Zgoda:

Tu wszystko jest postawione nas głowie, ale, że rdzennych mieszkańcow jest mało, a ci, którzy są przyjezdni nie zwracają na to uwagi. Ważne, ze nie mieszkam w swojej pipidowie, tu jest wszystko super...

Niestety masz rację....

M
Marek
2019-05-21T16:19:02 02:00, Jaro_83:

Co za inteligent zaprojektowal ta droge. Tylko dac nobla. Oczywiscie w tym miescie kierowcy sie nie licza. Tylko tramwaje, autobusy, rowery, trawnik z drzewkiem i jeden pas. I nikogo to nie obchodzi ze dostawcy musza gdzies zaparkowac I wyladowac towar. Bo po co, tak stanie w zakazanym miejscu I dostanie mandat.

Takiego burdelu nie znajdziecie nigdzie tylko tutaj.

Moja córka dostała się w tym roku do przedszkola i na początku maja zmieniłem urząd skarbowy na US w Strzelinie. Jeżeli Harley Sutryk chce walczyć z kierowcami to zachęcam wszystkich kierowców do zmiany urzędów skarbowych na te poza Wrocławiem. Wystarczy wypełnić formularz ZAP-3 podać jakiś adres, najlepiej członka rodziny chociaż i tak wysyłają na adres zameldowania lub podać inny do korespondencji.

J
Jonasz

Nowoczesność na Hubskiej... a wajcha z epoki łupanej szyny

g
gość

No to czas na rozbiórkę estakad na pl Społecznym i długoterminowe zakorkowanie centrum Wrocławia. Jeśli ktoś uwierzył,że rozbiórka estakad nie spowoduje wiecznych korków to jest wyjątkowo naiwny.

I
Ichacha
2019-05-21T22:07:39 02:00, Mieszkaniec:

Najinteligentniejszy z dziennikarzy G.. Wrocławskiej wyjaśnił nam, że tramwaj przejechał torowiskiem... Z moment dowiem się, że pieszy przeszedł chodnikiem.

Wybitnie poczytna wiadomość...