Pierwszy sparing Śląska. Bez nowych graczy Śląsk wygrał z MFK OKD Karvina 3:1 (ZDJĘCIA, FILM)

Paweł Kucharski
Śląsk Wrocław pokonał czeski zespół MFK OKD Karvina 3:1 w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Oporowskiej. To był pierwszy sparing podopiecznych trenera Stanislava Levego przed nowym sezonem.

Wrocławianie przystąpili do gry w mocno rezerwowym składzie. Z wiodących piłkarzy od pierwszej minuty mogliśmy oglądać jedynie Adama Kokoszkę, Waldemara Sobotę czy Łukasza Gikiewicza. W protokole meczowym zabrakło trzech nowych piłkarzy, którzy właśnie podpisali kontrakty z WKS-em, czyli Tomasza Hołoty, Dudu i Marco Paixao.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Czech, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzuty wolnego z prawej strony boiska bramkę głową zdobył Nilas. Długo jednak Karvina nie cieszyła się z prowadzenia. Po kwadransie gry był już remis 1:1. Po akcji i podaniu Patricka Majchera gola zdobył Gikiewicz.

Kilka chwil później napastnik Śląska mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego strzał głową był za lekki. W ten sam sposób bramkarza gości próbował pokonać Kokoszka, ale i on przegrał pojedynek z Lukasem Paleckiem.

Wrocławianie, którzy mieli optyczną przewagę, jeszcze przed przerwą dopięli swego i objęli prowadzenie. Świetną kontrę zainicjował Sobota. Podał do Spahicia, a ten na wysokości pola karnego wycofał do Majchera, który precyzyjnym strzałem trafił do siatki.

Na drugą połowę trener Levy desygnował do gry zupełnie inną jedenastkę. Wrocławianie, mimo sporego zapasu sił, nie forsowali tempa. Udało im się jednak zdobyć jeszcze jedną bramkę. Za to jaką. Na strzał z rzutu wolnego z 25 metrów zdecydował się Marek Wasiluk i ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław - MFK OKD Karvina 3:1 (2:1)

Bramki: Ł. Gikiewicz 15, Majcher 43, Wasiluk 70 - Nilas 9.

Śląsk (I połowa): Wrąbel - Dankowski, Juraszek, Kokoszka, Spahić - Sobota, Stevanović, Uliczny, Majcher, Przybylski - Ł.Gikiewicz.