Pierwsza porażka Miedzi Legnica w Turcji. 2:0 to faktycznie niebezpieczny wynik

Miedź Legnica przegrała z 12. drużyną serbskiej ekstraklasy FK Mladost Lučani 2:3 na obozie w Belek. Legniczanie prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie dali się zdominować.

Miedzianka w Turcji do tej pory radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Piłkarze Grzegorza Mokrego złapali niezłą formę i pokonali czeski Hradec Králové 3:1 oraz wicemistrza Azerbejdżanu Neftçı Baku 2:1.

W każdym z tych spotkań bramki strzelał Ángelo Henríquez. Napastnik reprezentacji Chile nie zawiódł i tym razem, pokonując bramkarza FK Mladost w 12 min. 10 minut później podwyższył prowadzenie Miedzi, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką.

Niestety dla beniaminka PKO Ekstraklasy w tym meczu sprawdziły się słowa Czesława Michniewicza. Były selekcjoner zwykł mawiać, że 2:0 to niebezpieczny wynik i tak też było. Rywale jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, a ostatecznie wygrali 3:2.

W czwartek z FK Mladost zmierzy się inny dolnośląski zespół przebywający w Turcji — Śląsk Wrocław.

Miedź Legnica – FK Mladost 2:3 (2:1)
Bramki: Henríquez 12, 22-k. - nieznany 28, 26, Udovičić 80.
Miedź: Abramowicz - Massoúras (78. Śliwa), Gülen, Mijušković (25. Matuszek), Carolina, Matynia (46. Kobacki) - Narsingh (64. Drachal), Dominguez (64. Naveda), Chuca, Obieta - Henríquez (64. Zapolnik).