Pierwsza porażka Gwardii w Opolu. Przegrała z Chrobrym 23-29

Marcin Sabat
W akcji Michał Lemaniak. Tę szybką akcję skończył, ale kilka razy nie znalazł sposobu na bramkarza Rafała Stacherę. Mariusz Matkowski
Nic nie trwa wiecznie i przekonali się o tym gwardziści, którzy do dziś spisywali się znakomicie. To był chyba najsłabszy ich występ, a zawiodła przede wszystkim skuteczność.

Już początek spotkania pokazał, że o bramki nie będzie łatwo, a obie ekipy nie potrafiły otworzyć wyniku. Pierwszy przełamał się Ignacy Bąk. Leworęczny rozgrywający gospodarzy trafił trzy razy z rzędu i jego zespół prowadził 3-2. Kiedy z karnego podwyższył Mateusz Morawski, wydawało się, że opolanie złapali rytm.

To było złudne, a w 14. min goście doprowadzili do remisu, a po tym jak Morawski rzucając przez cały parkiet do pustej bramki trafił w słupek, goście za sprawą kołowego Damiana Krzysztofika objęli pierwsze prowadzenie. Tym razem to oni wydawali się na fali, ale szybko z niej spadli. Bąk i Michał Lemaniak skończyli szybkie akcje i Gwardia wygrywała 10-8. I na tym skończyli.

Mimo czterech interwencji Mateusza Zembrzckiego jego koledzy nie kończyli swoich akcji (strata, słupek Karola Siwaka, zmarnowany karny Morawskiego). Nie mylił się za to - także z karnych - Arkadiusz Miszka, aw 24. min Mariusz Gujski dał głogowianom prowadzenie 12-10. Gwardziści bramkę odrobili przed przerwą,a drugą połowę zaczęli obiecująco.

Damian Zając obronił dwa karne, kontrę skończył Lemaniak, a solową akcję Morawski. Za chwilę między słupkami błysnął znów Zembrzycki, a odważna akcja Adamskiego dała miejscowym prowadzenie 18-15 (37. min). I znów podopieczni Rafała Kuptela nie poszli za ciosem. W podwójnej przewadze nie zdobyli bramki, bo pośpieszyli się Zembrzycki i Adamski. Rywal zaczął to wykorzystywać.

Do remisu 20-20 doprowadził mocnym rzutem Kamil Sadowski, a Chrobry wygrywał po kontrze Marka Świtały. Od 45. min swój show zaczął bramkarz gości Rafał Stachera. Kolejni gwardziści nie potrafili go pokonać z dystansu, w sytuacjach sam na sam i z siódmego metra. W sumie przez 10 minut. Niemoc przełamał Lemaniak, ale to był gol na 21-26. Głogowianom pozostało tylko tylko utrzymać dystans, a ich wygraną przypieczętowali Sadowski i Świtała.

Gwardia Opole - Chrobry Głogów 23-29 (12-13)

Gwardia: Zembrzycki, Zając - Lemaniak 6, Adamski 2, Siwak 1, Łangowski 3, Bąk 5, Tarcijonas 1, Mokrzki, Jankowski 1, Zadura 1, Morawski 3. Trener Rafał Kuptel.

Chrobry: Kapela, Stachera - Miszka 4, Płócienniczak 2, Świtała 4, Sadowski 5, Sićko, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki, Sobut 1, Krzysztofik 5, Kubała 1, Rydz 3. Trener Jarosław Cieślikowski.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski (Szczecin).
Kary: Gwardia – 12 min; Chrobry – 14 min.
Widzów 750.

Materiał oryginalny: Pierwsza porażka Gwardii w Opolu. Przegrała z Chrobrym 23-29 - Nowa Trybuna Opolska